přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. července 2010, 23:52

Ptáčníková vydřela výhru v Madridu

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková zdolala ve španělské metropoli 451 centimetrů a v rozeskakování pak porazila německou soupeřku. Mítink se zapsal do novodobé historie atletiky ručním měřením po celé trvání akce.

Jiřina Ptáčníková na mítinku IAAF World Chellenge v Madridu nejprve absolvovala dva zdařené pokusy na 430 a 451. Poté ztroskotala na úrovni svého osobního rekordu 461 cm a jelikož stejný příběh i potkal Elizavetu Ryzihovou, muselo o vítězce rozhodnout rozeskakování. Podle předepsaných postupných výšek se snižovalo nejprve na 456, pak na 451 a 446. První úspěch zaznamenala svěřenkyně trenérů Goroškova a Ptáčníka až na 441, a protože Němka naopak neuspěla, radovala se česká reprezentantka z vítězství. Třetí skončila v závodě Jillian Schwartzová, nově oblékající izraelský dres, která rovněž zdolala nejlépe 451 cm.


Jiřina Ptáčníková - foto: J. Kucharčík

„Hm, tak vyhrála jsem, ale byla to jedna z nejhorších soutěží, jaké jsem zažila,“ uvedla Ptáčníková pro web seriálu world-challenge.org. „Ze začátku pršelo, takže jsme se nestačily pořádně rozcvičit. Pak zase byla hrozná tma – nebylo vidět skoro nic. Přesto moje pokusy na 461 nebyly špatné,“ dodala optimističtěji Ptáčníková.

Návrat belgické výškařky Tii Hellebautové nebyl excelentní, ale rozhodně ne špatný. Aktuální olympijská vítězka překonala 195 centimetrů a podlehla jen Američance Chaunte Loweové, která skočila rovné dva metry. Drobnou kaňkou tak na comebacku Belgičanky zůstává jen to, že si ona a její tým patrně nepřáli, aby proti ní při obnoveném startu skákala Chorvatka Vlašičová. V rekordu mítinku 78.49 vyhrál kladivo tádžický Dilšod Nazarov, stejně jako disk Kubánka Yarelis Barriosová (64.72).

Dále už stojí za zmínku snad jen faux pas, které znehodnotilo celkové vyznění jinak velmi dobře obsazeného mítinku. Všechny výkony na dráze jsou ve výsledkové listině pouze na desetiny, tedy všechny čas byly zjevně měřeny ručně. Řada atletů, zejména sprinterů tak ke svým startům ani nenastoupila.

Výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout