přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. července 2009, 08:12

Ptáčníková vítězně v Barceloně

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková vyhrála mítink EAA výkonem 446 cm. Dálkař Roman Novotný byl šestý.

Spolu s Jiřinou Ptáčníkovou skočila 446 cm Američanka Becky Hollidayová, ve prospěch české závodnice rozhodl čistší zápis. Svěřenkyně Nikolaje Goroškova skákala až k vítěznému výkonu  čistě, nezdary nasbírala až na následné výšce 456 cm. Třetí byla s 4.36 domácí závodnice Naroa Agirreová.

Roman Novotný začal soutěž třemi přešlapy. Následně se sice každým skokem mírně zlepšoval, 776 cm (vítr + 2.5) mu však na lepší než šesté místo nestačilo. Dálku vyhrál Jihoafričan Godfrey Mokoena s výkonem 829 cm.

V disciplínách bez české účasti se blýskla především 33letá Marta Domínguezová, která při své druhé sezoně, v níž se věnuje stýplu, zaběhla k radosti domácích fanoušků nejlepší světový výkon roku na této trati 9.09.39. Stříbrná medailistka z MS 2001 a 2003, kdy ještě závodila hlavně na trati 5000 m, se tímto výkonem ve stýplu posunula na páté místo historických tabulek. Před ní je pouze trio Rusek Galkinová, Volkovová a Petrovová a keňská závodnice Jepkorirová.
V kouli zlepšil olympijský vítěz Tomasz Majewski svůj OR na 21.64 m, přesto z něj stále není polský rekordman. K 26letému národnímu maximu Edwarda Sarula mu však scházejí už pouhé 4 cm.

Výsledky naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout