přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. června 2009, 22:13

Ptáčníková ve Varšavě 450

Aktuální česká tyčkařská jednička znovu předvedla výkon na hranici svých možností a skončila třetí. Diskařka Cechlová byla ve vyrovnaném závodě sedmá. Ve vícebojařském Arles nebyly k vidění výrazné výkony.

55. Memoriál Janusze Kosucińského v polském hlavním městě neviděl výkon roku. Z českého pohledu se blýskla opět Jiřina Ptáčníková, jež za překonaných 450 na první pokus získala nejen třetí místo, ale také skalpy řady známých jmen. Stejnou výšku zdolala, jenže až napodruhé, Ruska Golubčikovová. Její krajanka Polnovová a domácí Pyreková a Piwowarská překonaly nejlépe o 10 cm méně. Svěřenkyně Vitalije Gorožkova a svého otce Františka podlehla jen další Polce Anně Rogowské, jež jako jediná uspěla na 460, a Rusce Kirjašovové, která měla při 450 čistší zápis než česká reprezentantka.

Druhou českou zástupkyní ve Varšavě byla diskařka Věra Cechlová. Svěřenkyně trenéra Šilhavého poslala své náčiní o 10 cm za 60metrovou hranici, což ve velmi vyrovnané soutěži stačilo až na sedmou pozici. Soutěž totiž vyhrála Mélina Robert-Michonová s 61.69. Cechlovou by dokonce jen o metr delší výkon dostal na stupně vítězů, kam Francouzku doprovodily Rumunka Grasuová (61.17) a Ukrajinka Semenovová (61.10). Tři silná jména v mužské soutěži obsadila čelní místa. Výhru si připsal domácí Piotr Malachowski za 65.98, sklonit se před ním museli Litevec Alekna (63.93) a Maďar Kövágó (62.22).

Asi nejkvalitnější výkony přinesla hned úvodní disciplína mítinku, kladivo. Domácímu publiku se výborně předvedla Anita Wlodarczyková, jež má díky dnešnímu vítěznému výkonu 75.21 metru mezi pěti letošními nejlepšími hned čtyři. Tabulkám však nadále vládne Slovenka Martina Hrašnová (76.90 z Trnavy), jež tentokrát odešla poražena s 73.12. Také třetí Němka Klaasová se dostala za 70 metrů (o 2 decimetry).

Vynikajícího času 4:03.62 dosáhl na patnáctistovce ještě ne 20letý britský talent Stephanie Twellová. Juniorská mistryně světa pobila pole zkušených, v čele s dvěma Ruskami, druhou Jevdokimovovou a třetí Zarudněvovou-Ivanovovou. Mezi poraženými skončila také dvě známá domácí jména Chojecká (5.) a Ejdysová (9.). Těsný doběh mužů dopadl nejšťastněji pro Ukrajince Alexandra Borisjuka (3:40.45).

Dobře se také prezentoval ve výšce Linus Thörnblad. Švéd se jako jediný dostal o jeden centimetr přes 230, s odstupem druhý byl domácí Sposob (224). Stovku ovládl ghanský Aziz Zakari za 10.29 (+0.9), stodesítku s ploty těsně jamajský Maurice Wignall (13.55, +0.0). Bitvu na dlouhých překážkách pro sebe o dvě setiny rozhodla Ukrajinka Anastasia Rabčeňuková (54.74) před Polkou Annou Jesieńovou. Na krátkých naopak jasně o parník kralovala Jamajčanka Lacena Golding-Clarkeová (13.03, +0.1). Hladké čtvrtky se staly kořistí domácích, Marcina Marciniszyna (45.80) a Jolanty Wójczikové (53.69). Dvojnásobnou trať zvládl nejlépe Keňan Reuben Bett (1:45.68), pětku jeho krajan Bernard Sang (13:57.42). Rozdílem třídy porazil v oštěpu soupeře Lotyš Ainars Kovals (81.57).

Výsledky z Varšavy najdete přes kliknutí na polských svazových stránkách.

Tradičně větrný vícebojařský mítink ve francouzském Arles své pověsti, alespoň podle výsledků, nedostál na stoprocent. Přesto stojí za zmínku hlavně jména vítězů, domácích Francouzů, neboť výkonnostně to byl diplomaticky řečeno průměr. V desetiboji nasbíral nejvíce Rudy Bourgignon, jemuž chyběl bodík k 7700, po prvním dni vedoucí Ital Frullani skončil po osmi disciplínách (tyčce). Jen šest borců překonalo sedm tisíc, při chladném MČR v Jablonci se to povedlo pěti Čechům. V sedmiboji pro změnu nepadlo 6000, když Marisa De Anicetová zůstala 55 bodů pod touto metou.

Výsledky z Arles

Michal Procházka

Vytisknout