přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. ledna 2011, 17:08

Ptáčníková má limit, blýskli se i Maslák s Novotným

Na pátečních veřejných závodech se tyčkařka Ptáčníková pokoušela i o překonání národního rekordu. Maslák zaběhl historickou třístovku, v Olomouci těsně unikl limit dálkaři Novotnému.

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková se stala první atletkou, která letos dokázala splnit limit na halové mistrovství Evropy, a zařadila se tak po bok vícebojařky Elišky Klučinové, jež je v nominaci na základě pozvání od Evropské atletiky.

Ptáčníková je na začátku sezony ve skvělé formě. Limit pro HME dokázala překonat o rovné dva decimetry, když laťku ve výšce 460 cm skočila na první pokus. Vyrovnala tím své loňské halové maximum a posunula se do čela aktuálních světových tabulek. Následně se pokoušela i o 466 cm, čímž by překonala dosavadní národní maximum Kateřiny Baďurové, to se jí však zatím nepovedlo.

Takový výkon jsem nečekala. Necítila jsem se příliš dobře, navíc chyběla ta správná soutěžní atmosféra. Samozřejmě jsem spokojená, ukazuje se, že se příprava na halovou sezonu podařila,“ prohlásila svěřenkyně trenérů Františka Ptáčníka a Nikolaje Goroškova, jež se na další závody chystá 21. Ledna do německého Wuppertalu.

Nadějně vstoupila do sezony i její reprezentační kolegyně z disciplíny Romana Maláčová. Ke svému pátečnímu výkonu 4.20 by však pro nominaci potřebovala přidat ještě dalších 20 cm.

Další dobré zprávy přišly z oválu, kde zářil Pavel Maslák. Vloni nejlepší junior české republiky zaběhl na nemistrovské třístovce čas 33.30 a dosavadní národní historické maximum na této trati, které od roku 2005 držel Jiří Vojtík, překonal o plných 25 setin. K tomu Maslák přidal vysoce kvalitní stopadesátku za 15.91. Svěřenec Dalibora Kupky chce přitom v halové sezoně atakovat limit pro HME na trati 400 m, které má hodnotu 47.05.

Výsledky závodů PAS zde.

Na okresním přeboru v Olomouci naznačil své možnosti dálkař Roman Novotný, který po výkonu 7.84 zaostal o pouhých 6 cm za limitem pro HME. Svěřenec Michala Pogányho předvedl i kvalitní šedesátku, když časem 6.81 nestačil jen na Jana Velebu, kterému podlehl o jedinou setinu.

Výsledky z Olomouce zde.

Adam Pražák

Vytisknout