přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. ledna 2010, 09:23

Ptáčníková druhá v Drážďanech, Lagat v NY přepisoval historii

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková vylepšila v Německu svůj nejlepší letošní výkon na 450 cm a nestačila jen na Britku Denisonovou. Na Millrose Games vyhrál Lagat poosmé proslulou Wanamakerovu míli.

Jiřinu Ptáčníkovou dělil od prvenství v Drážďanech pouze horší zápis, maximální výkon měla stejný jako vítězka Kate Dennisonová z Velké Británie. Obě skočily 450 cm a následně se neúspěšně pokoušely zdolat laťku o 10 cm výše. Třetí místo obsadila Kristina Gadschiewová, jejíž maximum v soutěži bylo 440 cm. Souběžnou soutěž výškařů vyhrál s výkonem 225 cm Kabelo Ksogiemang z Botswany. Výsledky zde.   


Ptáčníková na loňském Mítinku světových rekordmanů, foto: J.Kucharčík 

Na 103. ročníku slavných Millrose Games dotáhl svou misi Bernard Lagat, který poosmé vyhrál prestižní Wanamakerovu míli a stal se tak nejúspěšnějším závodníkem historie tohoto závodu. Ani se k tomu příliš nenadřel. Po výkonu 3:56.34 měl na svého nejbližšího konkurenta, Keňana Asbela Kipropa, k dobru 1.69 s. 
V koulařském sektoru zcela zastínil své věhlasné soupeře Christian Cantwell, který poslal své náčiní na 21.95 a o 1.39 m předčil druhého Reese Hoffu. Adam Nelson zůstal o dalších 8 cm zpět.
V klání překážkářů uspěl další domácí závodník Terrence Trammell, který byl v cíli za 7.49, o 12 setin před úřadujícím mistrem světa z Berlína Ryanem Brathweitem z Barbadosu. Třetí byl s časem 7.78 další světový šampion, tentokrat v desetiboji, Trey Hardee. 
Mezi ženami vyhrála překážkářský duel Kanaďanka Priscilla Lopes-Schliepová, která zastavila časomíru na 8.01 s. Její nejlepší soupeřka v závodě, domácí Tiffany Ofiliová, byla o tři setiny pomalejší. 
Tyčku ovládla medailistka z MS Chelsea Johnsonová výkonem 451 cm.
A chcete-li vědět, jak rychle uběhou šedesátku hvězdy amerického fotbalu, pak vězte, že nejlepší z nich, Anthony Dorsett Jr. byl v cíli za 7.01. Vítěz klání atletů specialistů - Ivory Williams - byl o 42 setin rychlejší.
Výsledky Millrose Games zde.   

Adam Pražák

Vytisknout