Ptáčníková čtvrtou limitářkou pro Portland

sobota 6. února 2016
Tyčkařka Jiřina Ptáčníková dokázala na včerejším mítinku v Potsdamu vyhovět nominačním kritériím pro účast na halovém světovém šampionátu v Portlandu.

Naše reprezentantka překonala laťku ve výšce 456 centimetrů a obsadila v závodě třetí příčku. "Jde to postupně nahoru, ale mrzí mě, že jsem nedokázala udělat nějaký hezký skok na 461 cm. Ovšem potvrdila jsem limit na MS, tak teď bude větší pohoda a klid na trénink," řekla. Vítězkou závodu se stala Švýcarka Nicole Büchlerová, která dokázala vylepšit svůj národní rekord na 466 centimetrů. Druhá skončila Brazilka Fabiana Murerová za 461. Další česká zástupkyně Romana Maláčová skočila 441 centimetrů.

Michal Balner obsadil na mítinku v Lodži též třetí místo, a to výkonem 567 centimetrů. Svěřenec trenéra Boleslava Patery podlehl prvnímu Polákovi Piotru Lisekovi a druhému Brazilci Thiago Brazovi pouze na pokusy. Všichni tři borci totiž zdolali nejlépe právě 567 centimetrů.

V Polsku běžela také překážkářka Lucie Koudelová, která si vylepšila svůj nejlepší letošní čas na 60 metrů překážek na 8.33 a dostala se do finále, kde však běžela o desetinu pomaleji.