přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. července 2004, 12:25

Ptáčníková bude startovat ve finále tyčkařek

Díky lepší bilanci pokusů než některé soupeřky proklouzla tyčkařka Jiřina Ptáčníková mezi světovou juniorskou elitu.

Na mistrovství světa juniorů v italském Grossetu se dopoledne odehrála dramatická kvalifikace tyčkařek, se šťastným koncem pro české barvy. Do soutěže nastoupilo celkem 29 závodnic, které se ve stejném čase utkaly o účast ve finálové dvanáctce. Většina z nich zahájila na výšce 3.60 m, která vystavila stop pěti atletkám.

Jiřina Ptáčníková zdolala základ na poprvé, stejně tak následných 3.75 a 3.85. Přes laťku vě výšce 3.95 se už nepřenesla, ale právě její předchozí neomylnost jí otevřela cestu do pátečního finále, kde se střetne s jedenácti soupeřkami. Tři tyčkařky, které dnes zdolaly 3.85, doplatily na své opravy v soutěži, a skončily v kvalifikaci.     

Ptáčníková příchuť světového finále už zná. Loni v kanadském Sherbrooku startovala na mistrovství světa sedmnáctiletých a výkon 3.90 jí vynesl páté místo. V pátek se na závodnici USK Praha můžeme těšit v Grossetu od 16.00 hodin. Hlavní kandidátkou zlaté medaile bude Číňanka Zhao Yingying, které k postupu mezi nejlepších 12 stačil jediný pokus. Zahájila totiž na výšce 3.95 a s přehledem ji zdolala na poprvé. Vysoké cíle si kladou také Němky Anna Schulteová a světová šampionka do 17 let Elizaveta Ryshichová.

Kompletní výsledky kvalifikace tyčkařek naleznete ZDE.

Startovní listinu finále tyčkařek naleznete ZDE.

Podrobné informace k MSJ 2004 v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout