přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. srpna 2009, 20:07

Ptáčníková a Telecký vyhráli Kutnohorskou laťku, v Litomyšli limit nepadl

V tyčkařské exhibici u chrámu sv. Barbory se blýskl i junior Adam Pašiak, který skočil 522 cm. Adepti MS se v Litomyšli snažili marně.

Jiřina Ptáčníková potvrdila svou výbornou formu, když na speciálním sektoru před chrámem sv. Barbory v Kutné Hoře skočila 452 cm. Závodila přitom na vypůjčených tyčích, protože ty své stále postrádá od pondělí, kdy nepřiletěly spolu s ní z Barcelony, kde vyhrála mítink EAA.

Mezi muži předvedl nejlepší výkon Miroslav Telecký, který skočil 532 cm. Jen o 10 cm níže skončil svou pouť soutěží osmnáctiletý Adam Pašiak, který před týdnem závodil ve víceboji na MEJ, kde obsadil sedmou příčku. „Škoda, že jeho forma gradovala až nyní, jinak to je výkon obdobný, za který se bral evropský titul,“ litoval Zdeněk Lubenský, který se na Pašiakově přípravě podílí a v Kutné Hoře působí jako ředitel mítinku.

Třetí příčku v tyčkařské exhibici obsadil Roman Šebrle, který pokračuje ve svém závodním ladění na světový šampionát, kde bude obhajovat titul. Den po vrhačském dvojboji v Krupce skočil v Kutné Hoře 482 cm.   

Litomyšl
Útulný stadion v malebném východočeském městečku si pro svůj pokus na poslední chvíli proninkout do výpravy pro světový šampionát v Berlíně vybral sprinter Jiří Vojtík. Proti však byly přírodní síly, konkrétně hlavně vítr, který foukal proti o síle 1,5 m/s. Český rekordman tak za limitem zaostal o vícer než půl vteřiny.

Den po závodě v Krupce se vydal opětovně zkusit štěstí také vrhači. Blíže ke splnění svého cíle byla Jana Kárníková, která se dostala v kouli až k výkonu 16.78 m. Ani to jí však k Berlínu nestačí. Diskař Jan Marcell se tentokrát nedostal ani za 60 m.     

Úplně poslední příležitost k plnění limitů je zítra, kdy končí nominační období.

Výsledky zde.

Adam Pražák

Vytisknout