přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. května 2004, 22:00

Ptáček věří v načasování formy na vrcholný závod sezony

Nejlepší český tyčkař Adam Ptáček olympijskou sezonu zahajuje zvolna, několik prvních závodů se bude rozbíhat na menší vzdálenost.Foto: Josef Čech
„Poprvé naplno půjdu asi až na olympiádě v Aténách,“ prohodil napůl v žertu Ptáček ke svým plánům pro nadcházející sezonu. Rozběh na čtrnáct kroků mu ve středu v Kutné Hoře stačilo na překonání 5.40 metru, stejný rozběh uplatní i při obou víkendových startech. V sobotu 22. května se představí na kladenském stadionu Sletiště při 1. kole české extraligy, den poté ho čeká vystoupení na mítinku v Turnově. „Oba závody půjdu ze čtrnácti kroků, takže je budu brát pořád tréninkově,“ potvrdil Ptáček. Osvědčený rozběh předvede třiadvacetiletý tyčkař až v Praze na Julisce na Memoriálu Josefa Odložila, který se uskuteční poslední červnové pondělí. „Tam se moc těším a chci uspět,“ naznačil Ptáček své cíle pro mítink IAAF před domácím publikem.
„Ale hlavním cílem je pro mě samozřejmě olympiáda.
Nejdůležitější tam bude postoupit z kvalifikace,“ upřesnil. Závodník pražské Dukly bude v nejbližším období hájit dres pražské Dukly nejen v domácí nejvyšší soutěži, ale také příští víkend v Moskvě při Poháru mistrů evropských zemí. V této soutěži muži Dukly Praha obhajují bronzové medaile. Ve dnech 19.–20. června pak Ptáček nastoupí v barvách národního týmu v 1. lize Evropského poháru v bulharském Plovdivu.

„Letošní plán startů mi naprosto vyhovuje,“ komentoval Ptáček, „teprve v červenci mě čekají dva mítinky, kam se budu přesouvat letecky. Do té doby absolvuji individuální starty docela blízko, loni jsem toho létání měl víc a byl jsem pak dost unavený.“ V soutěži tyčkařů se stříbrný medailista z halového MS v Budapešti představí také na jednom z nejvýznamnějších atletických mítinků světa – Weltklasse v Curychu.

          

   
             
  

      Foto: Lukáš Hausenblas

Tomáš Klement

Vytisknout