přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. prosince 2004, 07:00

Ptáček se vrátil ze soustředění spokojen

Adam Ptáček dorazil z Kanárských ostrovů dobře naladěn, ale bez vánočních dárků.

Stříbrný medailista z Budapešti strávil společně se svou tyčkařskou skupinou v teplých krajích tři předvánoční týdny. První dvě neděle trénoval pod vedením svého kouče Bolka Patery a společně s Kateřinou Baďurovou, skok o tyči ale překvapivě zkoušel i Baďurové přítel - výškař Tomáš Janků. Poslední týden se k nim přidala zkušená tyčkařka Pavla Hamáčková, další člen Paterovců -Štěpán Janáček se připravuje samostatně na Novém Zélandě.

"Na Kanárech jsme udělali kus práce. Bylo to fajn, dobrá parta a kvalitní dvoufázový trénink. Vzhledem k tomu, že jsme začli opět později, jsme především běhali, o tyči jsem si na Kanárech neskočil ani jednou," vysvětluje Ptáček, který tři tréninkové neděle mohl trávil i společně se svou přítelkyní - dálkařkou Lucií Komrskovou.

"Do Prahy jsme se s Luckou vrátili až třiadvacátého prosince večer," objasnil závodník Dukly Praha, "tudíž nebyl v podstatě ani čas na nákup dárků, vyrazil jsem do města až čtyřiadvacátého dopoledne." Štědrý den pak strávil společně s Luckou v Praze. "Za rodinou do Ostravy jsem se vydal až pětadvacátého, ale v pondělí jsme se vrátili a od včerejška už zase trénujeme. Zatím jednofázově, už pomalinku budu zkoušet i tyč a od ledna začneme dvoufázový dávky."

Přesné plány na zimní sezonu bude společně se svým trenérem a manažerem teprve připravovat, ale v jednom má jasno již nyní: "Vrcholem zimní sezony by měl být pochopitelně Madrid, ale nejdřív musím splnit limit". První závod si plánuje zhruba na začátek února, do té doby půjde jenom tréninky.

A jak bude stříbrný medailista s Budapešti trávit poslední den v roce? "S Luckou jsme se rozhodli, že zůstaneme doma a budeme si užívat partnerské pohody," uvedl spokojeně.


Karolína Farská

Vytisknout