přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. ledna 2004, 15:27

Ptáček se na Kanárech zranil, ale brzy bude závodit

Druhé zimní soustředění tyčkaře Adama Ptáčka na Kanárských ostrovech ovlivnil pád při skokanském tréninku.


Foto: F. Macák
Českého rekordmana hned v úvodu dvoutýdenní přípravy zradila tyč při jednom ze skoků, zasekla se mu do monda a závodník pražské Dukly spadl v plné rychlosti mimo doskočiště. „Ale nebylo to tak strašné. Měl jsem trochu naražená záda, drobet mě bolela noha, takže jsem už neskákal, i když to původně mělo být skokanské soustředění,“ uvedl Ptáček v rozhovoru pro ČTK. Druhý muž světových halových tabulek roku 2003 se po pádu brzy otřepal, ale ve zbytku pobytu na Kanárských ostrovech cítil napětí v zádech a bolest mu vystřelovala do levé nohy. Problémy zkoušel zažehnat ještě při jednom tréninku, ale poté byl nucen zvolit náhradní alternativu.


„Tentokrát bylo na Kanárech zrovna příznivé počasí na skákání, kvůli té noze jsme se to bohužel museli vzdát. Nebylo možné trénovat skoky ani sprinty v takovém rozsahu, jak bychom si představovali. Druhý týden tedy Adam posiloval a trénoval vytrvalost,“
přiblížil Ptáčkův trenér Boleslav Patera.

O dalších startech šestého muže mistrovství Evropy v Mnichově by se mělo rozhodnout už ve středu, každopádně Ptáček odřekl účast na zítřejším mítinku v německém Cottbusu, kde loni odstartoval sezonu výkonem 5.60 m. „Zranění je samozřejmě nepříjemné, na druhou stranu zůstávám optimistou,“ prohlásil Patera a objasnil: „loni začala Adamova sezona parádně, ale šlo to dolů. Letos se to trochu zdrží, tak by to mohlo vzít dobrý konec.“ Jako nejbližší start Adama Ptáčka připadal v úvahu některý z víkendových mítinků v Německu, to však Patera odmítl: „Adam už sice je skoro v pořádku, ale nechceme se někam honem přihlásit, když si účastí nejsme stoprocentně jisti.“ Dnes už třiadvacetiletý tyčkař trénoval a vše naznačovalo, že tréninkové manko snadno dožene. „Vypadalo to dobře, Adam bude brzy závodit,“ ujistil trenér Patera.   

Tomáš Klement

Vytisknout