přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. února 2003, 21:41

Ptáček překonal národní rekord

Český tyčkař Adam Ptáček od samého začátku sezony prokazuje mimořádnou formu.

Na pátečním halovém mítinku v německém Chemnitzu zdolal 581 cm a podlehl pouze domácí jedničce Timu Lobingerovi. Dokonale se tak opakovala situace z minulého pátku, kdy na mítinku v Erfurtu Lobinger a Ptáček obsadili dvě nejvyšší příčky. Dokonce na obou mítincích dosáhli vždy shodného výkonu. K 571 cm z Erfurtu přidali v Chemnitzu rovných deset centimetrů. Adam Ptáček tak limit na halový světový šampionát do Birminghamu splnil vlastně už dvakrát.

Do optimální formy se bohužel stále nemůže dostat druhý český reprezentant ve skoku o tyči Štěpán Janáček. Po nadějném úvodním závodu sezony v Cottbusu, kde skončil šestý výkonem 550 cm, se mu nedařilo minulý víkend v Erfurtu. Překonal pouze 531 cm a na dnešním mítinku v Chemnitzu ubral ještě centimetr.

Pro vítězství a limit na halové MS si v závodě na 1500 m doběhl další český reprezentant Michal Šneberger. Pátý muž loňského halového ME se tedy po kvalitních výkonech v této halové sezoně konečně dočkal. Závod v Chemnitzu vyhrál v čase 3:40,93.

Karel Bláha, který se ještě zotavuje z nedávného nachlazení, ve svém úvodním startu v sezoně neuspěl. V běhu B na 800 m dosáhl výkonu 1:53,40.  

Tomáš Klement

Vytisknout