přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. dubna 2005, 09:06

Ptáček odlétá na Kanáry se zpožděním

O dva dny později proti původnímu plánu se tyčkař Adam Ptáček vydá na měsíční soustředění na Kanárské ostrovy.

Let na Lanzarotte ve čtvrtek 7. dubna nebyl dostatečně zaplněn, a tak úřadující vicemistr světa pod střechou odcestuje z ruzyňského letiště až v sobotu. Ptáček se po halovém období vyplněném zdravotními problémy cítí dobře a hlavní přípravu před letní sezonou hodlá stoprocentně využít. "Byl jsem týden v Harrachově, furt na běžkách. Vůbec mě to nebavilo, ale vím, že to bylo potřeba. Doufám, že to pomohlo na třísla, že se zpevnila. Trápí mě to vlastně od olympiády," připomněl svůj neduh, kvůli kterému sledoval halové ME v Madridu jen jako divák. "Teď  to necítím, vypadá to dobře. Ale bojím se, aby se to neozvalo, až začnu skákat," vyjádřil Ptáček obavy.

V sektoru se čtyřiadvacetiletý tyčkař ve středisku La Santa objeví asi až ve druhé polovině soustředění. "Počítám, že třetí nebo čtvrtý týden si půjdu skočit bez treter, jenom v botách. Ale jen ze zkráceného rozběhu, asi z osmi kroků," prozradil. V La Santě se svěřenec trenéra Patery bude věnovat zejména rychlostní a kondiční přípravě: "Bude to zaměřené hlavně na běhání, půjdu hodně do rychlosti. Budu si dávat úseky padesát a šedesát metrů," přiblížil tyčkař.

Společně s Ptáčkem se na soustředění bude připravovat jeho tréninkový partner z Paterovy skupiny Petr Špaček, který se po dlouhodobých zdravotních problémech vrací do velké atletiky. "Je to můj kamarád, takže je super, že trénuje s naší skupinou," pochvaloval si Ptáček. Na Kanárské ostrovy tyčkaře pražské Dukly doprovází také jeho přítelkyně a reprezentační dálkařka Lucie Komrsková. "Beru si s sebou sice notebook, kde mám hry, ale ještěže tam Luca se mnou bude, jinak nevím, co bych dělal," krčil rameny Ptáček.

Tomáš Klement

Vytisknout