přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. května 2003, 14:16

Ptáček na cestě k dosud největšímu závodu kariéry

V sobotu 31. května se tyčkař Adam Ptáček představí v této sezoně poprvé v závodě na domácí půdě při české nejvyšší soutěži v Praze na Julisce.

Úvodní kolo Česká spořitelna extraligy bude pro českého rekordmana druhým startem v nabité sezoně. Minulý týden Ptáček získal pro pražskou Duklu cenné vítězství v PMEZ ve Valencii. Po vystoupení na Julisce čeká dvaadvacetiletého tyčkaře osm závodů během pěti týdnů. Adam Ptáček v letní sezoně 2003 směřuje k jasnému cíli, světovému šampionátu v Paříži. „Na mistrovství světa v Paříži rozhodně chci uspět více než v Birminghamu,“ vrací se Ptáček k nevydařenému MS 2003 v hale. „Mým cílem je postup do finále,“ pokračuje.Foto: Česká atletika, s.r.o.

„Pokud bych se tam dostal, myslím, že bych dokázal bojovat o vysoké příčky,“ věří Ptáček ve svůj lepší druhý den na šampionátech. Před zahájením MS v Paříži se ještě uskuteční pět mítinků seriálu Golden League, kde je v sezoně 2003 skok o tyči mužů zařazen mezi hlavní disciplíny. Ptáček má zatím v programu tři z těchto mítinků. 27. června se představí v Oslu, 11. července v Římě a pravděpodobně také mítinku v Paříži, který se koná 4. července. Prestižní seriál Golden League bere Adam Ptáček jako důležitou součást přípravy na letošní vrchol, pařížský světový šampionát.

Šestý muž loňského ME v Mnichově však nepodceňuje žádný ze svých letošních startů. „V každém závodě, ve kterém budu letos startovat, chci dosáhnout kvalitního výkonu a umístění,“ uvádí Ptáček. „Zároveň je mým cílem trvale se usadit v absolutní světové špičce,“ dodává. Už začátkem února tohoto roku Ptáček v novém českém halovém rekordu 581 cm suverénně splnil A-limit pro mistrovství světa, které pro něj bude nejvýznamnějším závodem dosavadní kariéry. 

Tomáš Klement

Vytisknout