přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. března 2004, 12:37

Ptáček má z velké soutěže první cenný kov

Adam Ptáček si včera poprvé z velké atletické soutěže přivezl cenný kov. Na halovém mistrovství světa v atletice získal výkonem 5.70 metru stříbrnou medaili.Foto: Josef Čech
“Když jsem skočil na poprvé i 5.70, říkal jsem si, že by to možná mohlo vyjít,“ komentuje své vystoupení v Budapešti český rekordman ve skoku o tyči. Vývoj soutěže byl trošku neobvyklý. Adam Ptáček jako jediný přeskákal na poprvé všechny své postupné výšky. Ostatní soupeři alespoň jednou shazovali. Nakonec postupnou výšku 5.80 jako jediný zdolal pouze Rus Pavlov a Ptáček si tak zajistil druhou příčku.

„Říkal jsem si, že 5.80 už tři lidi neskočí. Tajně jsem doufal v medaili. Nakonec jsem si říkal, tak buď Pavlov nebo já. Na 5.80 jsem už neměl sílu. Zapracovala únava z kvalifikace, braly mě křeče do zadních stehen,“
vysvětluje.

O stříbru se rozhodlo ve chvíli, kdy Gibilisco ani Jurčenko nezdolali 5.85. „Nechtěl jsem se hned radovat, přišlo mi to hloupé, když někdo neskočí, abych tam lítal po ploše s rukama nahoře, ale samozřejmě jsem byl rád, nechal jsem si to až na chvíle po závodě,“ říká s úsměvem svěřenec Boleslava Patery.

Tento týden bude závodník Dukly Praha absolvovat jeden z cyklů vojenského kurzu. „Tentokrát to jsou přednášky na fakultě, testy přijdou až na jaře a zkoušky v létě, zřejmě v červenci,“ upřesňuje. Po týdenní pauze odjíždí na čtrnáctidenní soustředění do Harrachova. „Pak se na chvilku zastavím doma, ale na tréninkový kemp se chystáme na jaře taky na Kanáry,“ doplňuje informace o svém přípravném období.

Vrcholem sezony bude olympiáda v Aténách. Ptáček má splněn A – limit z minulého roku, když v Chemnitzu vytvořil nový halový český rekord 5.81 metru. Účast na olympijských hrách má již jistou, protože právě jeho výkon v Budapešti znamená zároveň splnění B – limitu a tedy potvrzení účasti. Pro třiadvacetiletého závodníka to budou první olympijské hry v životě. „Doufám, že se dobře připravím a forma bude v létě gradovat. Cíle na olympiádu si zatím nekladu, nyní si chci vychutnat svůj úspěch z halového mistrovství světa,“ uzavírá povídání. 

Karolína Farská

Vytisknout