přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. června 2006, 22:17

Ptáček a Hamáčková obhájili vítězství

Oba tyčkaři po roce zvítězili na exhibičním mítinku "Pražská tyčka". Letos měli atleti štěstí na počasí.

Z pole deseti účastníků byl dnes na dolní části Václavského náměstí nejúspěšnější Adam Ptáček. Zvítězil výkonem 5.66 m, které zvládl napoprvé. Díky taktice porazil Američana Adama Keula. Ten výšku 5.66 vynechal a 5.72 již nepřekonal. Adam Ptáček si v závěru soutěže nechal nastavit 5.82, což by byl jeho nejlepší výkon nad hranicí českého rekordu. Bohužel natřikrát nebyl úspěšný. "Bylo to těžké, protože včera večer jsem skákal. Neměl jsem tak odpočinek ani 24 hodin," vysvětloval Adam Ptáček. "Na těch 5.82 jsem si ale docela věřil. Odzkoušel jsem dnes tyč, se kterou bych se chtěl o hodně velký výkon pokusit o víkendu na Evropském poháru!" Na třetím místě za Američanem zůstal s výkonem 5.30 m Štěpán Janáček. Za zmínku stojí výkon talentovaného Jana Kudličky, který si dnes vylepšil osobní rekord na 5.30 m!

V soutěži žen vyhrála po roce opět Pavla Hamáčková a to výkonem 4.46 m, když porazila na pokusy ruskou tyčkařku, závodící v německých barvách Nastju Rychichovou. Třetí skončila Polka Kasprzaková (4.20). "Mám z vítězství radost, ale mnohem raději jsem za to, že jsem se zbavila noční můry," řekla po závodě Pavla Hamáčková a vysvětlila svá slova: "V posledních dnech jsem totiž absolvovala tři závody, ve kterých jsem nic nepředvedla. Teď to ze mě spadlo, cítím to. Jsem v životní formě, ale až dodnes jsem tu formu nedokázala chytnout za pačesy." Také Hamáčková se, podobně jako Ptáček, chystá na na víkendový Evropský pohár na pražský Strahov. "Slibuji velmi dobrý výsledek. Zakazuji si myslet na nějaké konkrétní výšky, potřebuji ale zapsat na regulérních závodech pořádný výsledek, abych mohla startovat na dobrých mítincích."

Výsledky:

MUŽI
1. Ptáček (ČR) 5.66 cm, 2. Keul (USA) 5.56, 3. Janáček (ČR) 5.30, 4. Rovan (Slov.) 5.30, 5. Kudlička (ČR) 5.30.

ŽENY
1. Hamáčková (ČR) 4.46, 2. Ryshichová (Něm.) 4.46, 3. Kasprzaková (Pol.) 4.20, 4. Baďurová (ČR) 4.20, 5. Schulteová (Něm.) 4.00.

David Klempíř

Vytisknout