přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

První tituly vícebojařkám

Kategorii dorostenek ovládla Kateřina Vodová, žačkám kralovala v novém národním rekordu Anna Marie Rappová.

Kateřina Vodová z ACP Olymp Brno odskočila svým soupeřkám hned v druhé disciplíně halového pětiboje, když ve výškařském sektoru zdolala 1.72 a nejbližší soupeřky nechala 15 cm za sebou.  Přemožitelku pak nenašla ani v dálce, v níž skočila 557 cm. Celkově získala 3631 bodů a druhou Alenu Galertovou z USK Praha (roč.92) porazila o 212  bodů. O dalších 66 bodů zpět zůstala Michaela Tvrdíková z SG Jablonec, která se může pochlubit dílčím vítězstvím na překážkách (8.92, jediná pod 9 vteřin) a v kouli (11.74). Ani nejrychlejší půlka 2:26.73 nepomohla Radce Janouškové z Nového Města na Moravě k lepší než třinácté pozici.

Foto: D. Klempíř

Halový pětiboj žákyň je disciplína, v níž se mistrovské tituly sbírají teprve od minulého roku, což platí i o národním rekordu 3218 b, který vloni ustanovila Linda Komínková. Vydržel 364 dní. V pátek jeho nadvládu rázně uťala jablonecká Anna Marie Rappová, která výkon Komínkové předčila o 110 bodů. Pomohla jí v tom především výtečná dálka, v níž skočila 576 cm, přesně o půl metru dále než její nejzdatnější soupeřka v sektoru.
Druhé místo obsadila s odstupem 162 b Nicol Alžběta Janeková z AK Zlín, když se na stříbrný stupínek prodrala zásluhou nejrychlejší osmistovky z celého pole vícebojařek 2:34.95. Třetí byla s 3099 b dílčí vítězka výšky (1.60) Pavla Červenková ze Staré Boleslavi. Ostatní závodnice se nedostaly přes 3000 bodů, byť čtvrté Adéle Novotné tato hranice utekla jen těsně.

Dobře rozjetý sedmiboj mají po prvním dnu také vedoucí žáci. V čele je s více než dvousetbodovým náskokem Václav Sedlák z AK Most, který dominoval dálce (6.07) a výšce (1.84). Průběžně druhé místo patří Ondřeji Honkovi ze Sokola Opava, jenž ovládl pro změnu hladkou šedesátku. A abychom to měli kompletní, třetí příčku zatím drží nejlepší vrhač soutěže Adam Fiala (VOKDO).  

Výsledky naleznete po kliknutí sem.

Adam Pražák

Vytisknout