přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

První liga Evropského poháru 2006 bude v České republice

O uspořádání skupiny "A" první ligy Evropského poháru v České republice dnes rozhodla Evropská atletická asociace.

"Pro českou atletiku je Evropský pohár velmi zajímavý závod, o jeho uspořádání jsme měli velký zájem," těšil se z rozhodnutí EAA šéftrenér Českého atletického svazu Václav Fišer. Dvoudenní soutěž se v roce 2006 bude konat ve dnech 17. a 18. června. 

Nejpravděpodobnějším místem konání bude Praha, nejčastěji je skloňován Stadion Evžena Rošického na Strahově. "To se teprve rozhodne, ale je pravda, že Strahovu by po nějakém čase zase slušela větší atletika," připomněl Fišer poslední atletickou akci evropského formátu, památnou Superligu EP ve vícebojích v roce 1999, kterou desetibojař Tomáš Dvořák ozdobil světovým rekordem 8994 bodů.      

Česká strana uvažovala o kandidatuře už na rok 2005, ale družstva mužů a žen letos startovala v různých soutěžích. Muži v této sezoně sestoupili ze Superligy a ženy si třetím místem zachovaly prvoligovou příslušnost, a tak se oba české reprezentační celky potkají ve druhé nejvyšší soutěži EP.

Do České republiky se první liga Evropského poháru vrací po devíti letech, domácí družstva mužů i žen by měla patřit k favoritům soutěží. "Budeme se samozřejmě snažit udělat co nejlepší výsledek a pokusíme se o postup do Superligy. Když ne obě družstva, tak alespoň jedno," prohlásil Fišer.

Evropská atletická asociace dnes rozhodla i o pořadatelích dalších skupin Evropského poháru. Superliga se uskuteční v termínu 28.–29. června ve španělské Málaze, B-skupinu první ligy (17. až 18. června) uspořádá řecká Soluň. 

Tomáš Klement

Vytisknout