přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. května 2007, 10:57

První květen přinesl hned tři limitáře

Kromě kladivářky Lenky Ledvinové si o účast v české reprezentaci řekli také tyčkař Jan Kudlička a v juniorském rekordu také kladivářka Kateřina Šafránková.

O nejlepším českém výkonu v kategorii kladivářek do 22 let jsme vás informovali již včera. Lenka Ledvinová si výkonem 66.12 metrů v kladivu zajistila nejen první místo v letošních českých tabulkách, ale také účast na mistrovství Evropy do 22 let, které se uskuteční v červenci v Maďarsku.

V první májový den se však zrodily další dva limity, tentokrát pro evropský šampionát juniorů v nizozemském Hengelu. O jeden z nich se postarala stávající juniorská rekordmanka v kladivem Kateřina Šafránková. Na 53. ročníku Polabských závodů v Kolíně poslala čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 62.56 metrů a svůj stávající juniorský rekord z loňského května vylepšila o více než metr a půl.

Druhým známým jménem pro MEJ je opavský tyčkař Jan Kudlička. Talentovaný tyčkař zvítězil na mezinárodním 21. Mistrovství města Ustroň v Polsku výkonem 5.21 metru a kromě splněného nominačního limitu vytvořil rekord mítinku.

David Klempíř

Vytisknout