přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

První dojmy z Kataru? Hala pěkná, zbytek ne

Jak působí nezvyklá lokalita, v níž se koná letošní HMS, na české atlety? První dojmy z prostředí jsou spíše rozpačité.

Představte si široké ulice o několika jízdních pruzích, které zaplňují velká moderní auta, z nichž většina je bílé barvy, snad aby ladila s okolní architekturou. Ta rozhodně není strohá, naopak je plná ozdobných prvků, nicméně romantická stylizace ala orientální paláce působí ve své mnohosti také poněkud uniformně. Druhou polohou jsou pak vysoké věže některých hotelů a kancelářských budov, o nichž přes originální a vynalézavou architekturu lze ve výsledku říci to samé. K tomu vše spojující prach a absence dominant, podle kterých by se šlo spolehlivě orientovat.

„Chtěli jsme se projít, ale jsou to tu samá auta a okolo staveniště a vlastně není kam,“ líčí čtvrtkařka Zuzana Bergrová, která měla vzhledem ke svému až nedělnímu startu jako jedna z mála příležitost zkoumat i jiné prostředí než hotel a tréninková hřiště. Pokus jí a jejích souputnic o procházku k moři tak musel být v třicetistupňovém horku utnut na samém počátku. Po horečném nahánění většinou obsazených taxíků se jím v řece aut podařilo vylovit konečně jeden využitelný. „U moře byla kolonáda, ale stejně se tam nesmělo koupat,“ popsala.

Hala, v níž bude v neděli závodit a ve které se odpoledne zúčastnila oficiálního tréninku, v ní vzbudila o poznání pozitivnější pocity. „Je to tu pěkné a povrch pruží, takže když člověk trochu poběží, tak mu to pomůže. Navíc hala vypadá docela malá, takže ta čtvrtka nevypadá tak hrozně,“ popsala svěřenkyně Martiny Blažkové.

To v trenérovi mužského kvarteta Petrovi Novotném dráha vzbudila spíš rozpaky. „Pruživý povrch vyhovuje jak komu a zvednuté zatáčky dělají při přechodu do rovné pasáže nepříjemný zlom. Myslím že moc rychlé časy se tu běhat nebudou,“ řekl kouč.
 
Další problém pak mohou přinášet všudypřítomné přechody z horka do klimatizovaných prostor. České atlety zatím naštěstí žádný vážnější zdravotní problém nepotkal, ale jak říká lékař výpravy Jiří Neumann: „Rozdal jsem už šestero nosních kapek a další nemám.“

10_DOHA0265.jpg10_DOHA0269.jpg10_DOHA0274.jpg
10_DOHA0276.jpg10_DOHA0285.jpg10_DOHA0288.jpg
10_DOHA0297.jpg10_DOHA0300.jpg10_DOHA0312.jpg
10_DOHA0319.jpg10_DOHA0321.jpg10_DOHA0329.jpg
foto: www.graf.cz


Adam Pražák

Vytisknout

Související články