přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. ledna 2005, 15:22

První díl Moravského turné odstartuje zítra

6. ročník Hustopečského skákání ozdobí sedm skokanů s osobními rekordy 2.30 metru.

Nejzajímavější pro české diváky bude jistě duel Jaroslava Báby a Svatoslava Tona. Třetí z vynikajících českých výškařů - Tomáš Janků - se dnes po tréninku rozhodl, že první díl seriálu vynechá. Stále ho trápí zranění z nedělního sedmiboje. Ovšem v Třinci a Ostravě by chybět neměl.

Pro Bábu i Tona bude Hustopečské skákání prvním závodem v halové sezoně. Čeká je tedy první pokus o splnění limitu na halové mistrovství Evropy, který má hodnotu 2.27 metru, rekord mítinku je ovšem ještě o tři centimetry výše. Držitelem rekordu je právě dvacetiletý bronzový olympijský medailista Jaroslav Bába, který tuto hranici v Hustopečích překonal v roce 2003.

Ze zahraničních výškařů se představí Američan Harris, Kanaďan Boateng či Srb Topič. V Třinci a Ostravě se diváci navíc mohou těšit na Rusa Terešina a účast v severomoravské metropoli přislíbil i Američan Jamie Nieto, který svedl v Aténách souboj o medaili s naším Jaroslavem Bábou.
Na turné budou závodit i Jan Janků a Ondřej Balcar či Dalibor Hon. Vítěz B soutěže v Hustopečích pak získá právo na start v Třinci a nejlepší z Béčka v Třinci se podívá do Ostravy.

V ženské kategorii se představí Rumunka Iagarová, v Hustopečích a v Třinci bude bojovat o prvenství především s Ruskou Kaliturinovou. Z českých výškařek pak Iva Straková a Bára Laláková. Zúčastní se i česká rekordmanka ve výšce Zuzana Hlavoňová, ovšem nyní již pouze v roli diváka.

Turné bude mít na všech třech závodech jednotný formát - závodníci budou nosit startovní čísla se jmény, hudba na závodech se bude vybírat výhradně podle přání závodníků a na všech třech místech se uskuteční také charitativní sbírka pro oběti vln tsunami.

Propozice k Hustopečskému skákání naleznete zde.
Informace najdete také na www.skakani.cz.

Karolína Farská

Vytisknout