přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. srpna 2011, 13:47

První část výpravy se už zabydluje v Tegu

Devítka atletů spolu s vedením výpravy již mapuje terén v dějišti šampionátu. Soutěže začínají za devět dnů.

Dlouhý, ale relativně bezproblémový přesun má za sebou první část české výpravy, která v úterý vpodvečer zamířila do korejského Tegu, aby se zde utkala s atletickou špičkou celého světa. "Cesta byla náročná, ale v celku rychle utekla. Teď již probíhá aklimatizace přímo v atletické vesnici," referuje na svých webových stránkách národní rekordmanka na 400 m př. a jedno z největších českých želízek v ohni Zuzana Hejnová.

"Je tu typické asijské počasí. Vysoká vlhkost, velké teplo, mlha a občas přeháňky. Jinak zatím vše klape a je tu hezky:-). Uvidíme, jak to bude vypadat, až přijede více výprav a bude to organizačně náročnější," doplňuje.


Atlety přišel přivítat i český velvyslanec v Jižní Koreji Jaroslav Olša (zcela vpravo),
foto: F. Fojt

S jejím hodnocením se shoduje i vedoucí výpravy František Fojt. "Měli jsme jisté obavy z mezipřistání v Soulu kvůli šestihodinovému čekání na návazný spoj, ale organizátoři připravili na letišti salonek, čímž se to výrazně zpříjemnilo. Zatím vše funguje a podle lékaře výpravy jsou i všichni sportovci zdrávi," prohlásil Fojt.

"Velmi mi to tu počasím jako v prádelně, atletickou vesnicí i lidmi připomíná olympiádu v Pekingu," přidala další postřeh trenérka Martina Blažková"Byly jsme dnes na kole objíždět vesnici, na povinném krevním dopingu a po obědě spaly jako zabité. Lehce trénovat budeme až zítra," doplnila záměry pro svoji skupinu Rychlý holky, která je v Tegu aktuálně zastoupená triem Hejnová, Rosolová a Bartoničková.

Druhá část výpravy odlétá do místa konání v sobotu ve večerních hodinách, do Tegu by měla přibýt okolo nedělního poledne zdejšího času (19.20 korejského). V pondělí by pak měla zkompletovat výpravu čtveřice atletů, kteří sem zamíří z univerziády v Číně. Celkem by se na šampionátu mělo představit jednadvacet českých zástupců.

Adam Pražák

Vytisknout