přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. srpna 2010, 14:56

Prorok vyhrál v čase pod 50 vteřin

Překážkář Josef Prorok zvítězil na mítinku v Lublani, prvenství si ze Slovinska odvezli také dálkař Novotný a oštěpař Syrovátko. Z českých atletů, kteří startovali v Německu, vítězství vybojoval pouze tyčkař Balner.

Josef Prorok si od mistrovství Evropy, kde skončil na 400 metrů překážek šestý, udržuje výbornou formu. Svěřenec Petra Novotného ji opět potvrdil na mezinárodním mítinku ve slovinské Lublani, kde nenašel přemožitele a přidal k tomu i druhý životní čas 49.90. Po osobním rekordu v Barceloně je to již jeho třetí výkon pod 50 vteřin v sezóně i kariéře celkově. „Podmínky byly super, jenom jsem jemně zakopl na páté překážce,“ litoval trochu Prorok pro topathletics.org.


Josef Prorok si běží v Barceloně pro osobní rekord - foto: www.graf.cz

Neporažení odešli ze sektorů také oštěpař Jan Syrovátko, který hodil 75.06 metru, a dálkař Roman Novotný se 770 cm, kterému nejlépe sekundoval v sektoru Štěpán Wagner (757). Třetí místa si ze Slovinska odvezli ze čtvrtky Theodor Jareš (47.59) a ze stovky Iveta Mazáčová (11.86). Nejkvalitnější výkon mítinku předvedla ruská oštěpařka Marija Abakumovová, která hodem 64.38 pohodlně porazila domácí favoritku Ratejovou (60.70).
Nekompletní výsledky jsou zde.

Čeští atleti v Německu
V Postupimi se na tyčkařském mítinku prosadil Michal Balner, který přes vítr a déšť zdolal solidních 561. Druhé místo patřilo také českému skokanovi, když Jan Kudlička s 541 rovněž předčil domácí skokany.

Oštěpař Vítězslav Veselý skončil na vrhačském mítinku v Bad Köstritz na třetí příčce. Se 77.41 metru podlehl domácím Frankovi i Haberovi, kteří byli lepší o necelý metr, resp. o sedm decimetrů. Diskaři Janu Marcellovi patří páté místo (58.60), s odstupem na 60metrovou čtveřici, jíž jasně vládl Němec Harting s 67.41. Mezi ženami se podobně jasně prosadila Müllerová (59.26), domácí vrhači vládli také kouli, Hinrichsová a Storl předvedli 18.12, resp. 20.53.
Výsledky z Bad Köstritz.

Na sobotní „duel“ na 100 m překážek vyrazila do Neubrandenburgu Lucie Škrobáková. Snaha udržet krok s Carolin Nytraovou jí nevyšla, prohrála jasně 13.33 ku 12.90. Souboj na stodesítce byl mnohem vyrovnanější, domácí John předčil Holanďana Sedoca o pouhou setinu. Vrhy a hody se počítala vždy vítězná série za bod, a tak nebyly k vidění nijak omračující výkony. V jediném duelu, v němž celkově poražený alespoň jednou zvítězil, se diváci dočkali výraznějšího výkonu. Diskařský mistr Evropy Malachowski v první sérii popíchl soupeře, pak však již kraloval Robert Harting, který rozhodující třetí bod získal výtečným hodem 69.69 metru.
Výsledky z Neubrandenburgu.

Bez české účasti se konal tradiční výškařský mítink v Eberstadtu. Vítězství v obou hlavních kategoriích zůstalo v Německu. Mezi muži se prosadil Raúl Spank, jemuž k prvenství před Rusem Alexejem Dmitrikem pomohl na 230 cm lepší zápis. Pohořeli jeho krajané, první dva z Barcelony – stříbrný Uchov a mistr Evropy Šustov skončili pod stupni vítězů, ze kterých je odsunul Američan Williams. Všichni tři měli skočeno 227, takže o pořadí rozhodovaly nezdařené pokusy. Přehlednější byla ženská soutěž, v níž Ariane Friedrichová jako jediná zdolala dva metry a za ní se seřadily podle postupných výšek Rusky Školinová (197) a Gordějevová (194).
Výsledky z Eberstadtu.

Michal Procházka

Vytisknout