přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. srpna 2004, 09:22

Propukl desetiboj

V 9.15 místního času zazněl na stadionu Spyridona Louise v olympijských Aténách výstřel ze startérovy pistole. Propukl desetiboj. Disciplína, která české fanoušky enormně zajímá.

Hned v prvním rozběhu na 100 m se představil první z dvojice českých zástupců, Tomáš Dvořák. Už zaklekávání do startovních bloků signalizovalo, že achilovku, která jej trápí už řadu týdnů a kvůli níž velmi zvažoval účast na olympiádu, se zcela vyhojit nepodařilo. Po nadějném startu se ale rychle propadal a cílovou páskou prokulhal jako poslední v čase 11.53. Nejen výsledek, ale i aktuální zdravotní kondice mu příliš nadějí do dalších bojů nedali. Do další disciplíny, dálky, už  nenastoupí. "Do dálky bych se už asi ani nerozběhl," uvedl pro ČTK. Na stadionu ale zůstává. Kvůli tomu, aby mohl přímo na dráze podporovat Romana Šebrleho.

Ten ve svém rozběhu skončil druhý za Jamajčanem Clastonem. Důležitější než umístění je ovšem čas, a temn je solidní. 10.85 rozhodně není zklamáním. Nejlépe se stovka povedla Američanu Clayovi. Šebrleho velký konkurent jí zvládl za 10.44 a s 989 body se usadil v čele pořadí. Šebrle je zatím 11. s 894 body. 

Výsledky běhu na 100 m zde.

Pořadí po 1. disciplíně najdete zde.

Adam Pražák

Vytisknout