Pro Svobodu i Tamgha letošní sezona skončila

20. července 2011, 10:59

Úřadující halové mistry Evropy vyřadilo za hry zdraví. Český rekordman si zranění přivodil před dvěma měsíci při soustředění na Kanárských ostrovech, držitel světového maxima si jej přivezl z ostravského ME.

Halový mistr Evropy z Paříže Petr Svoboda v letní sezoně neabsolvuje žádný start. Na základě dohody s koučem Luďkem Svobodou po několika trénincích vyhodnotili, že zraněné chodidlo je sice na nejlepší cestě se uzdravit, ale na potřebnou přípravu směrem k MS v Koreji už nebude dost času. Svoboda tak v srpnu bude svou nohu doléčovat v lázních a v září začne s přípravou na mimořádně náročnou příští sezonu. Držitele českých rekordů na 60 i 110 m překážek v něm čekají hned tři vrcholy: v zimě HMS v Istanbulu a v létě pak červnové ME v Helsinkách a srpnové OH v Londýně.

„Zkoušeli jsme tréninky, ale chodidlo stále bolí – v tretrách, z bloků i přes překážky. Není to ono, ještě nejsem vyléčený tak, abych se mohl kvalitně připravit a podat na MS odpovídající výkon. Samozřejmě je to těžká situaci pro mě samotného, pro trenéra i všechny kolem mě. Po výborné halové sezoně jsme měli ty nejsmělejší plány. Ale musím to hodit za hlavu a myslet na novou motivaci, kterou je pro mě rok 2012 a olympijské hry,“ uvedl Svoboda pro stránky své manažerské skupiny topathletics.org. Před atletikou se však rozhodně neuzavírá, přijel na mistrovství republiky do Brna a na uplynulém ME v Ostravě dekoroval medailisty, mimo jiné i kolegy překážkáře.

Pro trojskokana Teddyho Tamgha, jenž vedl světové tabulky výborným výkonem 17.91, skončila sezona právě na evropském šampionátu do 23 let. V rozcvičování na vítkovickém stadionu si Francii před sobotní kvalifikací poranil kotník tak, že neabsolvoval ani jeden soutěžní pokus. Lékařské vyšetření pak ukázalo v jeho pravé noze dokonce zlomeninu, takže se světový rekordman v hale nedokáže dát do pořádku tak, aby mohl v Tegu závodit.

Michal Procházka
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí