přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. srpna 2005, 14:32

Pro překážkáře Mužíka a kladiváře Melicha MS skončilo

Překážkář Jiří Mužík nepostoupil z rozběhů. Kladivář Melich se nedostal z kvalifikace.

Smolný den dnes potkal překážkáře Jiřího Mužíka. Český reprezentant se představil ve čtvrtém z celkových pěti rozběhů na 400 metrů překážek. Nejprve mírně zaspal na startu, snažil se své soupeře dohnat, v poslední zatáčce se držel na páté, šesté pozici. Na předposlední překážce ovšem došlo k nečekané kolizi. Svěřenec Dalibora Kupky klopýtl, do cíle se sice dostal, ale až poslední v čase 52.21 sekundy. Po doběhu odešel rovnou na ošetřovnu. Škobrtnutí na předposlední překážce nakonec znamenalo sedm stehů na koleni Jiřího Mužíka.

"Snažil jsem se i tak dokončit, nikdy nevíte, co se může stát,"
rozhovořil se o nešťastné události závodník Dukly Praha. "Teď nevím, co bude dál, možná ukončím sezonu. Byl jsem na dnešek dobře připraven, v životní formě. Ale snad to teprve ještě přijde..." konstatoval smutně. Ve druhé dráze třetího běhu startoval Felix Sanchez. Olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa si pohlídal postup z druhé pozice v čase 49.47.  


Další český zástupce na světovém šampionátu kladivář Lukáš Melich nastoupil do závodu těsně po poledni. Nejlepší pokus zaznamenal ve druhé sérii, když poslal své náčiní do vzdálenosti 74.53 metru. Melich se po třetím pokusu dlouho dohadoval s rozhodčími. "Nakonec mi to změřili, ale bylo to 74 metrů, takže nebylo co řešit," rozpovídal se v mix zóně, "necítil, jsem, že by to byl přešlap, později mi teda dali za pravdu, vrchník to uznal a přeměřili to."

Pro Melicha bylo vystoupení na světovém šampionátu premiérou. "Atmosféru jsem moc nevnímal, soustředil jsem se. Všechny ty procesy jsou tu stejný jako na mistrovství Evropy do 23 nebo na Evropském poháru, kde jsem byl. Takže nebyl důvod se nervovat." A jak hodnotí své vystoupení? "Čtrnácté místo je v první velké soutěži docela hezký, ale postup nebyl daleko," smutnil.Výsledky rozběhů na 400 m př. mužů:
Clement (USA) 48.98 Q, Thompson (Jam.) 49.33 Q, Jackson (USA) 49.34 Q, McFarlane (Jam.) 49.37 Q, Sanchez (Dom. rep.) 49.47 Q, Keita (Fr.) 49.58 Q, Melešenko (Kaz.) 49.67 Q, de Villiers (JAR) 49.81 Q, Carabelli (It.) 49.87 Q, Narisako (Jap.) 49.87 Q, Luis (Kuba) 49.96 Q, Herbert (JAR) 49.98 Q 

Další výsledky a informace o MS hledejte v Zaostřeno na..

Karolína Farská, Tomáš Klement

Vytisknout