přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Pro poslední útoky na Peking do Brna

Nejzazší možnost ke splnění limitů na olympijské hry se zítra od 16 hodin pokusí na stadionu Pod Palackého vrchem využít několik českých atletů.

Dva olympijské sporty - atletika a plavání - mají možnost plnění limitů právě do 22. července, kdy je uzávěrka Mezinárodního olympijského výboru. Atletika této šance plně využije právě na 1. Skokanské a vrhačské Tour 2008, jejíž pořadateli jsou brněnské oddíly a další partneři.

Ve výšce mužů přijede bojovat o áčko Svatoslav Ton z TJ Dukla Praha. Výškaři s osobním rekordem 233 centimetrů nestačí béčko z haly (227), protože jak Jaroslav Bába, tak i Tomáš Janků, skočili ostrý limit 230. Tonovi bude sekundovat například slovenský reprezentant Michal Kabelka.

V dálce mužů se představí snad největší dosavadní smolař Roman Novotný z AK Kroměříž. V sobotu na mítinku v Barceloně vyrovnal svůj osobní rekord jeden cm za 8 metrů z letošního extraligového kola na Julisce. O limit „B” 805 a možná „A” 820 se také popere Štěpán Wagner z TJ Dukla Praha s letošním nejlepším výkonem 798. Na startu budou také slovenští reprezentanti, např. Martin Prezbruchý.

Tyčka mužů bude zajímavým soubojem mezi atlety pražské Dukly. O zdolání áčka (570 cm) se pokusí třetí svěřenec Boleslava Patery Michal Balner, pomoci by mu měl "nejčerstvější" limitář Štěpán Janáček. Původně měly v Brně skákat také jejich ženské kolegyně Romana Maláčová a Kateřina Baďurová, z jejich startu nakonec sešlo.

Mírnější limit v hodu diskem 63.59 metru bude chtít potvrdit také Jan Marcell z VSK Univerzita Brno. V trojskoku přislíbila účast šťastná držitelka „B“ limitu Martina Šestáková z USK Praha, která na Mistrovství ČR v Táboře skočila 14.16 metru.

Otazník visí nad startem Marcely Lustigové z USK Praha, která svým výkonem 9:55:30 sekund z červnového Istanbulu zaostává necelé 2,5 sekundy za „B” limitem. Její poslední útok ze švýcarského Lucernu se vzhledem k její viróze nepovedl.

Propozice a časový pořad závodu naleznete v sekci KALENDÁŘ, nebo ve formátu doc zde.

Michael Svoboda