Pro poslední útoky na Peking do Brna

23. listopadu 2011, 11:26

Nejzazší možnost ke splnění limitů na olympijské hry se zítra od 16 hodin pokusí na stadionu Pod Palackého vrchem využít několik českých atletů.

Dva olympijské sporty - atletika a plavání - mají možnost plnění limitů právě do 22. července, kdy je uzávěrka Mezinárodního olympijského výboru. Atletika této šance plně využije právě na 1. Skokanské a vrhačské Tour 2008, jejíž pořadateli jsou brněnské oddíly a další partneři.

Ve výšce mužů přijede bojovat o áčko Svatoslav Ton z TJ Dukla Praha. Výškaři s osobním rekordem 233 centimetrů nestačí béčko z haly (227), protože jak Jaroslav Bába, tak i Tomáš Janků, skočili ostrý limit 230. Tonovi bude sekundovat například slovenský reprezentant Michal Kabelka.

V dálce mužů se představí snad největší dosavadní smolař Roman Novotný z AK Kroměříž. V sobotu na mítinku v Barceloně vyrovnal svůj osobní rekord jeden cm za 8 metrů z letošního extraligového kola na Julisce. O limit „B” 805 a možná „A” 820 se také popere Štěpán Wagner z TJ Dukla Praha s letošním nejlepším výkonem 798. Na startu budou také slovenští reprezentanti, např. Martin Prezbruchý.

Tyčka mužů bude zajímavým soubojem mezi atlety pražské Dukly. O zdolání áčka (570 cm) se pokusí třetí svěřenec Boleslava Patery Michal Balner, pomoci by mu měl "nejčerstvější" limitář Štěpán Janáček. Původně měly v Brně skákat také jejich ženské kolegyně Romana Maláčová a Kateřina Baďurová, z jejich startu nakonec sešlo.

Mírnější limit v hodu diskem 63.59 metru bude chtít potvrdit také Jan Marcell z VSK Univerzita Brno. V trojskoku přislíbila účast šťastná držitelka „B“ limitu Martina Šestáková z USK Praha, která na Mistrovství ČR v Táboře skočila 14.16 metru.

Otazník visí nad startem Marcely Lustigové z USK Praha, která svým výkonem 9:55:30 sekund z červnového Istanbulu zaostává necelé 2,5 sekundy za „B” limitem. Její poslední útok ze švýcarského Lucernu se vzhledem k její viróze nepovedl.

Propozice a časový pořad závodu naleznete v sekci KALENDÁŘ, nebo ve formátu doc zde.

Michael Svoboda

Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí