přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Příští sobotní noc bude Praha patřit běžcům

Již příští sobotu ožije centrum Prahy tradiční pražskou běžeckou Mattoni Night Grand Prix. Poprvé v historii se oba hlavní závody mužů a žen poběží večer za umělého osvětlení.

Staroměstské náměstí a přilehlé ulice budou z tohoto důvodu speciálně asvíceny. Tiskový mluvčí společnosti ELTODO, která spravuje pražské veřejné osvětlení, vysvětluje: „Naše firma přisvítí část Staroměstského náměstí, ařížské a dalších míst z celkem šesti plošin, čímž se celkově intenzita osvětlení mnohonásobně zvýší. Nasvěcovat budeme z důvodu televizního přenosu i běžící závodníky“. Běžcům i divákům se tak pražské centrum představí ve zcela neobvyklé a neznámé podobě.

Program Mattoni Night Grand Prix začne v 18:00 hodin basketbalovou show na Staroměstském náměstí, dále bude pokračovat Barmanským během, kterého se zúčastní barmani z vyhlášených pražských restaurací a kaváren a vyvrcholí ve 20:00 hodin ženským adidas Během na 5 km a v 21:00 hodin mužským METRO Během na 10 km. Oba běhy jsou otevřené pro všechny běžce, kteří se mohou registrovat od středy 5. září v EXPO stanu na Staroměstském náměstí.

Mezi běžci se objeví i ředitel pražské ZOO Petr Fejk nebo pražský radní Petr Štěpánek. Jedním ze startérů bude i paní Dana Zátopková a pro návštěvníky je opět připraven bohatý kulturní program včetně populární Tam Tam Batucady.

Součástí obou hlavních běhů bude i závod ambasád, síly navzájem změří přes dvacet zastupitelských úřadů z celého světa. V rámci těchto závodů se uskuteční i TÝMOVÉ BĚHY pro ženy a pro muže. Mohou se registrovat 3-členné týmy rodinné, firemní, či týmy přátel, zájmových skupin, atd., které budou soutěžit o atraktivní ceny. Každý člen týmu poběží celou trať závodu. Vyhrají týmy s nejnižším součtem časů v rámci každého
ze závodů. (Každý závodník bude hodnocen i jednotlivě). Snížili jsme věkový limit na 12 let, takže můžete doplnit týmy i svými ratolestmi.

Zaregistrovat se můžete na webových stránkách www.pim.cz do úterní půlnoci dne 4. září. Dále bude přímo na Staroměstském náměstí otevřen registrační EXPO stan plný zajímavostí a informací pro návštěvníky, a to od středy 5. září do 7. září mezi 10:00 a 20:00 hodinou a v sobotu 8. září již od 9:00 hodin do 17:00 hodin, kdy se registrace sice uzavřou, ale EXPO bude otevřeno až do 22:00 hodin návštěvníkům.

David Klempíř

Vytisknout