přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. prosince 2017, 17:07

Při ME v Berlíně zazní „ano“

Pro mistrovství Evropy, které se koná za osm měsíců, je tu nabídka pro „svatbychtivý“ pár atletických fanoušků: obřad v kapli olympijského stadionu v Berlíně, a pak oslava v lóži při sledování programu šampionátu.

Středa 8. 8. 2018, to je „magické“ datum se třemi osmičkami, pro něž se nabízí sňatek při mistrovství Evropy. V Berlíně bude probíhat druhý den soutěží vrcholné atletické události příštího roku na starém kontinentu a mimo jiné půjde o poslední velký mezinárodní závod jednoho ze zdejších hrdinů Roberta Hartinga. Německý diskař, jenž má doma olympijský, světový, ale také kontinentální titul, by mohl být i jedním z prvních gratulantů novomanželům. „Myslím, že je to skvělý nápad, a taky skvělé datum,“ nechal se slyšet Harting.

Svatební obřad je naplánován v kapli olympijského stadionu v Berlíně. Následně se čerstvě sezdaný pár odebere do VIP zóny, což je první z podmínek, se kterou musí případní zájemci souhlasit. Pak také musejí zaplatit cenu za malý VIP box, která činí 4 500 euro. V lóži budou mít svatebčané obsluhu, k dispozici teplou i studenou kuchyni, nealkoholické či alkoholické nápoje. A z kožených sedaček samozřejmě také exkluzivní výhled na dění na ploše šampionátu. No a nevěsta zde může také splnit jeden ze svatebních zvyků: vhodit do publika květinu.

Pokud nějaký pár z řad atletických fandů plánuje příští rok svatbu, neměl by váhat, uzávěrka přihlášek je totiž už k 31. prosinci 2017 na mailu kommunikation@berlin2018.info, případně fyzickou poštou na adresu Berlin Leichtathletik-EM 2018 GmbH, Hanns-Braun-Straße 1, 14053 Berlin. (Bude-li více zájemců, o „výherci“ rozhodne los.)

Info k Mistrovství Evropy 2018:

  • Berlínské ME bude součástí premiéry multisportovního mistrovství Evropy, které spoluhostí Glasgow.
  • 11denní oslava evropského sportu zahrnuje sedm odvětví, vedle atletiky jsou to plavání, veslování, golf, cyklistika, gymnastika, triatlon.
  • Atletický program bude probíhat 7. až 12. srpna v Berlíně, ostatní sporty 2. až 12. 8. v Glasgow (a jeho okolí).
  • Předpokládá se účast celkem 4500 sportovců z 52 zemí.
  • Potenciál televizního publika je přes 1 miliardu plus další miliony diváků na digitálních platformách.
  • Přímo na stadionu se očekává přes půl milionu párů očí.

Michal Procházka

Vytisknout