přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. ledna 2012, 15:34

Přestavba v Ostravě odstartovala

Městský stadion ve Vítkovicích, zamýšlené dějiště ME družstev 2014, již začal úpravou přilehlého okolí. Práce na hlavní ploše by měly vyvrcholit za dva roky v dubnu, v článku naleznete vizualizace výsledného „stánku“.

Takto by mohl třeba vyhlížet stadion při uvedeném ME 2014...

Podle tiskové zprávy zveřejněné týmem „Ostrava 2014“, který pracuje na kandidatuře evropského šampionátu družstev, práce odstartovaly již loni v listopadu položením nového povrchu na tréninkovém stadionu. V prosinci pak byla vybudována další parkovací místa. Po letošním ročníku Zlaté tretry, který se uskuteční 25. května vypukne samotná rekonstrukce Městského stadionu. V první fázi, která potrvá rok, vznikne krytá tribuna pro sedící diváky protilehlá k té hlavní a bude položen a certifikován nový povrch. V květnu 2013 by tak „Vítkovice“ měly vypadat takto:

V druhé fázi, započaté po 52. Tretře, tedy přibližně v červenci příštího roku, budou vybudovány tribuny na kratších stranách – rovněž zastřešené – a bude dokončena veškerá související infrastruktura. V červnu 2014 by se tak měl při vrcholné mezinárodní akci – nejlépe zmíněném mistrovství Evropy družstev – slavnostně otevírat stadion v této podobě:

Celá vizualizace je ke stažení zde.

S využitím materiálů www.ostrava2014.com

Michal Procházka

Vytisknout