přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. listopadu 2003, 09:41

Přespolní běžci budou bojovat o sedm míst na ME

35. ročník Mistrovství České republiky v přespolním běhu přivítá 22. listopadu východočeské Nové Město nad Metují.

Letos jsou vypsány závody mužů–mílařů (6000 m), mužů–vytrvalců (10000 m), žen (6000 m), juniorů (6000 m) a juniorek (4000 m). V posledních sedmi letech hostí areál novoměstského stadionu generála Klapálka republikový šampionát již počtvrté. „Mistrovství republiky pořádáme od roku 1997 vždy každý lichý rok,“ konstatoval ředitel závodů Aleš Žďárský. Pořadatelé tedy mají se soutěží na republikové úrovni značné zkušenosti. „V přípravách probíhá všechno podle plánu,“ uvedl Žďárský deset dní před konáním šampionátu, „báli jsme se jen, že bude třeba výrazněji zasáhnout do stanovené trati kvůli výstavbě sportovní haly ve zdejším areálu. Nakonec ale stačilo provést jen drobné úpravy.“

Mistrovství České republiky v přespolním běhu také určí složení národních družstev pro evropský šampionát, který se v britském Edinburghu uskuteční 14. prosince. Ze závodů v Novém Městě nad Metují se na mistrovství Evropy probojují vítězové kategorie mužů–vytrvalců, žen a juniorek, dále první čtyři junioři, kteří se v Edinburghu představí také v soutěži družstev. Na ME 2002 v chorvatském Medulinu české barvy zastupovali úřadující mistři republiky v seniorských kategoriích Tomáš Krutský a Jana Biolková. Krutský obsadil 35. a Biolková 59. pozici.

V Novém Městě nad Metují je k odpolednímu bloku mistrovských soutěží připraven bohatý doprovodný program. Přítomní diváci, kteří navíc prokáží kvalitní atletické znalosti, se mohou radovat ze zajímavých cen. „Bude to divácká tipovací soutěž na vítěze kategorie žen a mužského závodu vytrvalců. Pět vylosovaných šťastlivců vyhrává,“ přiblížil Aleš Žďárský pravidla hry. Mezi cenami budou připraveny značkové sportovní potřeby a také pozornost místního pivovaru. Mimořádnou atrakcí pak bude seskok tří parašutistů na plochu atletického stadionu.

Více informací k MČR v přespolním běhu v sekci ZAOSTŘENO NA…

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články