přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. srpna 2004, 08:58

Překážky Šebrle zvládl

Skončila šestá disciplína desetiboje- běh na 110 m překážek. Dominoval jí Karpov, Šebrle ale může být spokojený.

Všichni favorizovaní uchazeči o olympijské medaile: Šebrle, Karpov, Clay i Pappas se sešli v jediném rozběhu, aby se v přímém souboji poprali o lepší výchozí pozici do dalších bojů. Do cílové pásky vpadl jako první aktuálně vedoucí muž pořadí Kazachstánec Dmitrij Karpov. Vyhrál časem 13.97 a upevnil si vedení. Roman Šebrle zaběhl překážky za výborných 14.05. Tak rychle letos v rámci desetiboje ještě neběžel.¨

Naopak, příliš se nedařilo  oběma Američanům. Clay po výborném začátku ztratil uprostřed trati optimální rytmus, doběhl v čase 14.13 a nejspíš nebude úplně spokojen. Letos si totiž v této disciplíně zaběhl osobní rekord v hodnotě 13.80. Tom Pappas si nedobrou náladu po první dnu také nenapravil. I on umí zaběhnout lepší čas než 14.18, kterým se představil v Aténách.

Po šesti disciplínách stále vede Kazachstánec Karpov. Svůj náskok na Šebrleho navýšil na 104 bodů. Šebrle je druhý, 5562 bodů, o 50 více než třetí Clay. Pappas sesadil ze čtvrté pozice Brita Maceyho, na kontě má 5366 bodů. Další disciplínou v pořadí je disk. Začíná v 9.00 hod našeho času.  

Kompletní výsledky běhu na 110 m překážek naleznete zde.

Pořadí po šesti disciplínách desetiboje zde.

Adam Pražák

Vytisknout