přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Překážky na Zlaté tretře budou vynikající

Více než 50 medailistů z MS a OH, 12 vítězů z Atén, šest světových rekordmanů... také to bude letošní Zlatá tretra. Posledními ohlášenými hvězdami jsou překážkáři.

Úřadující olympijský šampion a dvojnásobný mistr světa Felix Sanchez z Dominikánské republiky již v Ostravě startoval. V roce 2003 zaběhl čas 48.10 sekund a vytvořil platný rekord mítinku. Letos se k nám vrací a bude to jeho první letošní start na překážkách: "Cítím se skvěle, v poslední době jsem pracoval zejména na rychlosti," vzkázal do České republiky. "Měl jsem malé zranění svalu levé nohy, ale cítím se nejlépe za poslední tři roky. Chci vyhrát!"

Jeho konkurentem mu bude Bershawn Jackson z USA. "Ostrava je skvělé místo," nechal se slyšet úřadující mistr světa. "Začnu u vás druhou fázi sezony, jejímž cílem je snaha o úspěšnou obhajobu titulu z Helsinek." Jackson letos zaběhl (v silném větru) čas 48.7, hladkou čtvrtku běžel za 45.3. "Moc se těším," dodal Američan. "Nemůžu se již dočkat prvního letošního času pod 48 sekund."  Z českých borců bude na startu dvojice Michal Uhlík a Štěpán Tesařík. V silné konkurenci by měli zaútočit na limit pro MS.

Na krátkých překážkách se představí Kubánec Dayron Robles s osobním rekordem rovných třináct sekund. Jeho největším soupeřem by měl být vítěz z prvního dílu Zlaté ligy v Oslu Anwar Moore z USA, ale také mladý Američan David Oliver s letošním časem 13.14 a vítěz z mítinku v Dauhá David Payne (letos 13.12 s). Již ohlášení borci Stanislav Olijars z Lotyšska a Holanďan Gregory Sedic tak dostali nadmíru kvalitní konkurenci. Na překážkáře čekají v Ostravě rozběhy. Doufejme, že z nich postoupí Petr Svoboda a Stanislav Sajdok.

David Klempíř

Vytisknout