přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. května 2010, 23:27

Překážkáři Hejnová a Uhlík splnili při PMEZ limity na ME

V Portugalsku se koná velmi dobře obsazený šampionát evropských klubů. Česko reprezentují loňští mistři USK Praha a AK Kroměříž.

Kvalita evropského klubového poháru v posledních letech stále stoupá a letošní ročník není výjimkou. Stačí se podívat do výsledkových listin, kde najdeme řadu velmi známých jmen jako třeba Hasna Benhassiová či Francis Obikwelu.  Je potěšitelné, že se čeští závodníci v této konkurenci neztrácejí a po prvním dnu patřípodle zveřejněných výsledků  USK třetí příčka a Kroměřížským pátá.

Individuálně se dařilo třeba Zuzaně Hejnové, která vyhrála běh na 400 m př., když porazila i zkušenou Polku Annu Ješeňovou, a těšit ji mohl i čas 55.13, jímž pohodlně splnila nominační kritérium pro letní ME v Barceloně.  Kousek chyběl k témuž Marcele Lustigové, jež sice dominovala stýplu, ale po výkonu 9:46.60 jí k limitu schází vteřina a šest desetin. Mezi muži se blýskl vítězstvím Antonín Žalský, již jistý účastník evropského šampionátu opanoval kouli výkon 19.62.

Druhá místa vybojovali Romana Maláčová v tyči (415 cm)a Roman Novotný v dálce (773, v+3.6) . Větší radost však patrně měl čtvrtkař překážkář Michal Uhlík, který sice doběhl „až“ třetí, zato v čase 50.69, který mu o setinu otevírá cestu do Barcelony. Další výborné výkony předvedli také zástupci svých klubů na hladké čtvrtce, Rudolf Götz běžel 47.29, Zuzana Bergrová, jen dva dny po OR na Zlaté tretře, 53.18.

Výsledky PMEZ

Adam Pražák

Vytisknout