přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. ledna 2007, 19:29

Překážkář Svoboda tři setiny od HME

Petr Svoboda zaběhl v neděli na Přeborech Prahy v hale Otakara Jandery 60 m překážek za 7.80 s. Aktuálně se jedná o sedmý čas na světě, čtvrtý v Evropě.

Limit pro březnové halové mistrovství Evropy má hodnotu 7.77 s, Petr Svoboda v neděli běžel 7.80. "Do Birminghamu bych samozřejmě chtěl," řekl překážkář po závodu. "Dnes to byl můj druhý letošní závod, v prvním jsem běžel 7.85. Cítím formu i rychlost a rád bych se letos dostal k hranici 7.75 s." Svobodu v nejbližší době čeká závod v Bratislavě. "Tam bude opět o něco lepší konkurence," těší se svěřenec Ludvíka Svobody. "Mrzí mě, že tu dnes se mnou neběžel Stanislav Sajdok. Mám fazónu a chci jí prodat co nejlépe. Ale Standa mi může věřit, že mu na HMČR titul nedaruji," uzavírá s úsměvem.

Výbornou připravenost na sezonu prokázal o víkendu také sprinter Jiří Vojtík. V sobotu zaběhl v rozbězích na 150 metrů čas 15.96 s, v neděli ve finále čas ještě stáhnul na 15.91. Jedná se nejlepší český výkon na této trati. Doposud vedl dlouhodobé tabulky Rudolf Götz výkonem 15.98 z roku 2005. "Bral jsem to jako test, jako rychlostní základ na trať 400 metrů, ve které bych se rád nominoval na HME," řekl Vojtík. A jak přechod na dvojnásobnou trať vysvětluje? "Na HME se neběhá dvoustovka, nýbrž čtvrtka. V létě bych se chtěl k dvoustovce vrátit, ovšem pokud bych čtvrtku v hale zaběhl dobře, byla by hloupost nezkusit ji i v létě na dráze."

Kvalitně obsazená byla dálka mužů. Na startu nechyběl nikdo z české špičky. Přeborníkem Prahy se stal Štěpán Wagner výkonem 7.61 m, druhý skončil Roman Novotný a třetí Jaroslav Voves. 

Kompletní výsledky naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout