přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Překážkář Mazáč znovu vylepšoval, Červenková a Sommerschuh také na MEJ

Mazáčův vlastní národní rekord měl jepičí život, dnes v Mannheimu jej totiž posunul o dalších 12 setin. Do Nového Sadu se probojovali o víkendu koulařka Červenková a výškař Sommerschuh.

Martin Mazáč má vynikající formu a časem 13.61 už se posouvá do role významného adepta na medaili z MEJ. Na juniorském mítinku v německém Mannheimu si svěřenec Luďka Svobody poradil s Britem Lawrencem i Francouzem Delmestrem, kteří zůstali o setinu, resp. pět setin zpět, a lze očekávat, že se s nimi český rekordman potká i v Novém Sadu.


M. Mazáč se loni dostal na MSJ do semifinále - foto: www.graf.cz

Včera a dnes se však v Mannheimu představila řada dalších Čechů. Radovat se může Markéta Červenková, která poslala v druhé sérii kouli do vzdálenosti 14.86 metru, čímž o 26 cm splnila kritérium pro Nový Sad. Za hranici zaručující start na MEJ letěl i její druhý nejlepší vrh 14.69, v závodě skončila čtvrtá. Její kolega z disciplíny Ladislav Prášil si připsal umístění o příčku výše, jeho 18.59 m je centimetr za limitem, ten však již má z dřívějška splněný. Na bronzovou pozici dosáhl také oštěpař Jakub Vadlejch, při výkonu 71.58 ale nadále český rekordman čeká na skvělou formu z loňského září.

Štafetová čtveřice, která už dvakrát vylepšovala český rekord tentokrát dosáhla při dvojstartu slabších časů 40.79 a 40.81. Mimo Martina Říčaře si také „štafetmani“ zaběhli individuálně. Do finále A se probojoval Václav Zich, skončil v něm pátý. Lépe než v něm (10.90) však běžel v rozběhu (10.68). Národní juniorský rekordman Pavel Maslák se nominoval do béčka (10.69), v němž pak běžel o osm setin pomaleji. Lukáš Šťastný si připsal rozběhových 10.81.

Výsledky z Mannheimu

V neděli završil úspěšný mládežnický víkend Jan Sommerschuh, který na přeborech Ústeckého kraje v Bílině překonal laťku ve výšce 2.15 m. Tím na centimetr vyhověl požadovanému kritériu ČAS pro Nový Sad.

Výsledky z Bíliny

Michal Procházka

Vytisknout