přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. června 2003, 18:42

Předprogram Memoriálu Josefa Odložila přinesl český rekord

Lucie Vrbenská se v předprogramu MJO tzv. Dukla mítinku postarala o nový český rekord v hodu kladivem.

Třetím pokusem poslala své náčiní do vzdálenosti 67,24 metru a překonala tak vlastní a zároveň české maximum, které vytvořila letos 11. června v Pardubicích (67,15). Tento výkon se stává zároveň novým rekordem mítinku.

Vrbenská tak opět překonala limit na mistrovství světa do Paříže. Závodnice Olympu Praha se dnes cítila skvěle a nevadilo jí ani to, že se její disciplína odehrávala na vedlejším stadionu bez podpory diváků. „Nevadilo mi to, ale kdybych závodila na hlavním stadionu s diváky možná by byl můj výkon ještě lepší. Mám ráda podporu publika,“ uvedla Vrbenská a dodala: „Můj dnešní výkon by měl na mistrovství světa stačit na postup do finále. A to je můj cíl, pak už je všechno otevřené,“ uvedla Lucie, která má ráda vyhecovanou atmosféru a plné ochozy. Ty určitě na mistrovství světa chybět nebudou. Lucie se bude na světový šampionát připravovat v domácích podmínkách, žádné zahraniční starty neplánuje. „Nyní mě čeká start na mistrovství České republiky v Olomouci, kam se moc těším,“ uvedla kladivářka.

Na druhém místě s podstatně horším výkonem skončila jednadvacetiletá Lenka Tomaštíková výkonem 57,04 a třetí Slovenka Eva Charfreitagová výkonem 54,83 metru.

 

Čtvrtku si opět stejně jako na mítinku Praga Academica okusila Jitka Burianová, která se v letošní sezoně po delší přestávce opět vrací na atletické ovály. Jitku dlouho dobu trápily zdravotní potíže. Na Dukla mítinku nakonec skončila třetí časem 55,68 za Evou Follnerovou (54,59)a Martinou Morawskou (55,57).

Limit na mistrovství Evropy do 22 v polské Bydhošti si zajistil dvacetiletý Jaroslav Růža, když vyhrál B běh na 400 metrů překážek časem 50,75.

 

Další výsledky z Dukla mítinku naleznete zde.

Karolína Farská

Vytisknout