přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Předpremiéra MS 17 bude v Brně

Prestižního pátečního brněnského mítinku se zúčastní mimo jiné 50 atletek USA, které tu otestují formu na blížící se mistrovství světa do 17 let v Ostravě.

Dne 6. července 2007 se v Brně na stadionu Pod Palackého vrchem uskuteční Mezinárodní atletický mítink Brno 2007 za účasti 50 atletek z Brigham Young University z USA v čele se třemi reprezentantkami, které patří do širší nominace atletického týmu USA na Olympijské hry v roce 2008 (například mladá dvacetiletá dálkařka Mindy Neely s osobním rekordem přes 6.50 m), za účasti další skupiny z USA v čele s letošní mistryní USA v hodu oštěpem Danou Pounds, a dále atlety z Tuniska, Rakouska, Austrálie, Slovenska, ČR a dalších zemí celého světa. Ve vrhu koulí se například přestaví tuniský rekordman Mohamed Meddeb.

Tento mítink je speciálně zaměřen také jako předmítink před letošním MS do 17 let v Ostravě v atletice. Diváci v Brně uvidí špičkové mladé atlety do 17 let z mnoha zemí při posledním ostrém startu před jejich letošním vrcholem v Ostravě. Zároveň mají pořadatelé potvrzen start kvalitních závodníků z mnoha zemí v kategorii do 19 let, protože tento mítink je také jeden z posledních kde mají možnost splnit nebo potvrdit limity na letošní ME do 19 let do holandského Hengela.

Z řady domácích a slovenských mladých i dospělých reprezentačních špiček se ve sprintu představí například účastník ME juniorů v Hengelu Lukáš Mánek z Blanska, v trojskoku Martina Darmovzalová z Břeclavi, v dálce Štěpán Wagner z Dukly Praha a další závodníci.

David Klempíř

Vytisknout