přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Pražský mítink IAAF přivítá i špičkové překážkáře

Ozdobou Memoriálu Josefa Odložila se i letos v červnu stanou překážkové běhy.

Na 110 metrů nastoupí hvězdy Latinské Ameriky v čele s olympijským vítězem ze Sydney a bronzovým z Atén, Kubáncem Anierem Garciou. Jeho krajan Yoel Hernandez má na svém kontě sedmé místo na posledním MS v Paříži a čtvrté z MS 2001. Dudley Dorival z Haiti se právě v Edmontonu 2001 radoval ze světového bronzu. Čtvrtým do party bude brazilský překážkář Redelen dos Santos.   

Favoritku závodu na 100 m překážek hledejme ve stříbrné medailistce z OH v Aténách Oleně Krasovské s osobním rekordem 12.45. Další kvalitní závodnice jsou zatím v jednání, mezi nimi například Španělka Glory Alozieová, druhá žena olympiády v Sydney.

Na startu čtvrtky překážek nebudou chybět nejlepší domácí borci Jiří Mužík a Štěpán Tesařík. Proti závodníkům pražské Dukly by měli nastoupit finalisté mistrovství světa v Paříži Llewelyn Herbert a Kemel Thompson, v jednání je start sedmého z OH 2004 Alwyna Myburgha.

Na stejnou trať žen je předběžně přihlášena světová rekordmanka Julia Pečonkinová z Ruska, i její krajanky Jekatěrina Bachvalovová a Jekatěrina Kosteckaja.

Poprvé v historii mítinku byl do programu zařazen stýpl žen. Běh "B" na 400 m překážek mužů se uskuteční už v předprogramu Memoriálu Josefa Odložila, tedy v rámci tradičního Dukla mítinku. 

Tomáš Klement

Vytisknout