Pražský maraton vyhráli Steven Cheptot a Salina Kosgeiová

středa 23. listopadu 2011
Keňští běžci byli ozdobou již 11. ročníku Pražského mezinárodního maratonu. Mistry republiky v maratonu se stali Jan Bláha a Ivana Martincová.

Za teplého počaší proběhl v neděli Pražský mezinárodní maraton. V závodě excelovali Keňané. Vítězem se stal Steven Cheptot, který doběhl do cíle na Staroměstském náměstí v pátém nejlepší vítězném čase v historii závodu - 2:10:42 hodiny. "Bylo na takovýto závod příliš velké horko, což bylo značně nepříjemné a projevilo se to samozřejmě na čase," svěřil se po závodě vítěz a dodal:"neakcetoval jsem tempo ostatních na třicátém kilometru, nenechal jsem se zvyklat a udržoval jsem si tempo vlastní. Tolik jsem se neunavil a to se mi vyplatilo." Předem avizovaný favorit závodu,  Wilson Kiprotich Kebenei, který chtěl útočit na rekord trati, sice nejprve závod vedl, ale přibližně na třicátém pátém kilometru se začal propadat. Ani loňskému vítězi Koechovi se nedařilo, závod vzdal sedm kilometrů před cílem. Stříbro získal Laban Kipngetich a třetí místo připadlo Robertu Kiprotichu Cheruiyotovi.

Mistrem České republiky v maratonu se stal Jan Bláha, který doběhl do cíle i jako nejlepší Evropan na šesté pozici v čase 2:17:59 hodiny. "Počasí nebylo ideální, ale organizačně to byl skvělý závod, diváci povzbuzovali, dokonce na mě volali jménem, což mě potěšilo.Dnes jsem se necítil úplně ideálně, forma přišla trochu dřív, než měla, a od dvanáctého kilometru jsem se navíc potýkal s křečemi," svěřil se Bláha.

V ženské kategorii si pro vítězství doběhla Keňanka Salina Kosgeiová v čase 2:28:41 hodiny.
Titul nejlepší české maratonkyně si připsala Ivana Martincová, která doběhla v čase 2:58:00 hodiny.

Velkolepá akce přilákala do centra města mnoho fanoušků atletiky. Aktivně se doprovodných akcí zúčastnilo asi 15 000 lidí.