Pražskou Grand Prix vyhráli Wilson Kiprotich a Aniko Kalovicsová

středa 23. listopadu 2011
Z českých závodníků byl na desetikilometrové trati nejrychlejší Róbert Štefko, na poloviční pak Petra Kamínková.

V desetikilometrovém běhu centrem hlavního města zvítězil v neděli keňský vytrvalec Wilson Kebenei Kiprotich časem 28:05. Na druhém místě doběhl další Keňan Kipngeno (28:45) a třetí byl ukrajinský vytrvalec Sergej Lebeď (29:02). "Jsem opravdu potěšen," řekl v cíli vítěz, který zopakoval svůj triumf z roku 2004. "Dlouho jsem totiž nevěděl, jestli se letos postavím na start. Nedávno jsem měl totiž malárii."

Mezi nejúspěšnější z českých závodníků patřili vytrvalci z klubu AK Kroměříž. Nejrychlejší z nich byl v neděli Róbert Štefko. Doběhl na sedmém místě v čase 29:58. "Běželo se mi dobře," svěřil se Štefko po závodě. "Škoda, že se vedoucí skupina utrhla velice brzy. Ztratil jsem s ní kontakt a pak už se nedalo nic dělat."

Pětikilometrový běh žen vyhrála Maďarka Aniko Kalovicsová časem 15:40. "Zpočátku jsem se trochu trápila, ale pak jsem se rozběhla," řekla vítězka a dodala, že poslední kilometr byl trochu pomalejší: "Chtěla jsem zaútočit na traťový rekord, ale to se nepovedlo. Je to dáno také tím, že se soustředím na blízký maraton v Záhřebu." Na druhém místě skončila Švédka Nilssonová se ztrátou šesti vteřin na vítězku.

Nejlepší z českých vytrvalkyň byla Petra Kamínková v čase 16:18. Doběhla šestá a podle vlastních slov si závod užila: "Jsem ráda, že se mi po takové podivné sezoně vrátila forma. Přesto už jsem se nedonutila k nějakému velkému finiši. Teď toho trochu lituji, zaútočit na lepší umístění bylo reálné."