přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. června 2011, 22:38

Pražské memoriály ozdobily rychlé překážky

Na mítinku, zařazeném do extraligového okruhu, se též rozšířila nominační kandidátka pro ME do 23 let.

Čtvrtý z mítinků, na nichž mohli atleti sbírat body pro své extraligové týmy, hostil za slunečného a teplého počasí stadion pražské Slavie.  Nejhodnotnější výkon podvečera předvedl překážkář Martin Mazáč, který se na stodesítce přiblížil po výkonu 13.68 (+1.6) na osm setin nominační hranici pro mistrovství světa a zároveň si posílil sebevědomí před blížícím se ME do 23 let, kde by mohl být kandidátem na jednu z medailí. 

Na ženské obdobě krátkých překážek se časem 13.36 (+1.1) blýskla Zuzana Hejnová, která se jinak specializuje na trať 400 m př. Ta se dnes běžela také a tréninková kolegyně Hejnové, Zuzana Bergrová, si na ní vyrovnala letošní maximum 57.17. K pokoření alespoň mírnějšího kritéria pro Tegu by však musela být ještě o 87 setin rychlejší.

Slavit už může ženská reprezentační štafeta do 23 let, která ve složení Urbánková, Slaninová, Branišová a Procházková prolomila o pět setin časem 45.25 nominační hranici pro ostravské ME. Na kandidátku nakročil díky výkonu 1:48.47 i půlkař Jan Kubista, ten však ještě bude muset stvrdit svou nominaci  opětovným prolomením limitu ČAS (1:49.00). Členovi již dříve kvalifikované mužské štafety Lukáši Šťastnému zatím možnost individuálního startu unikla. Na dvoustovce mu ji při čase 21.24 prozatím odfoukl přílišný vítr (2.6 m/s).

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout