přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Pražská tyčka

Již 14. ročník populární Pražské tyčky se uskuteční ve středu 15. června od 16 hod. opět v dolní části Václavského náměstí.

Na startu budou všichni zdraví češti tyčkaři a tyčkařky a početná skupina zahraničních závodníků. Závody mužů i žen budou probíhat současně na dvou sektorech. V bohatém doprovodném programu se představí Maxim Turbulenc a součástí odpoledne bude i módní přehlídka firmy Rebeca z Hořovic, která obléká české celebrity.

Startovní listinu představuje organizátor mítinku Pavel Beran: „Nejdále mají do Prahy američtí manželé Russ Buller s osobákem 575 a Dana Ellis Bullerová, která má skočeno 440 cm. V soutěži mužů patří k favoritům Rus Vadim Strogaljov s rekordem 585, ale i mladý Agentinec German Chiaraviglio (555), juniorský mistr světa, trénující nyní v italské Formii u slavného Petrova, bývalého trenéra Sergeje Bubky. Účast přislíbil rovněž Řek Marios Evangelou (562). V soutěži žen se dále představí Maďarka Kristina Molnárová (453), Němka Sabine Schulteová (445) i slovenská rekordmanka Slavomíra Sluková.“

Na startu nebudou chybět naši nejlepší v čele s rekordmany Adamem Ptáčkem a Pavlou Hamáčkovou, rovněž se představí olympijský vítěz a nejlepší desetibojař světa Roman Šebrle, dále Kateřina Baďurová a snad i uzdravený Štěpán Janáček.

František Macák