přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Pražská tyčka tentokrát u Zlaté kapličky

Posedmnácté se zítra představí tyčkařská elita v ulicích hlavního města. Místo tradičního Václavského náměstí našla tentokrát azyl v piazzettě Národního divadla.

Do prostoru mezi Národní divadlo, jemuž se přezdívá Zlatá kaplička, a Novou scénu se sportovci přestěhovali kvůli tomu, že na tradičním místě v dolní části Václavského náměstí momentálně řádí stavbaři. „Je to zajímavá lokalita. Doufám, že diváci přijdou,“ říká k tomu ředitel mítinku Pavel Beran.

Startovat by mělo 10 žen a 11 mužů a mezi ohlášenými závodníky se vyjímá česká elita. „Skákat budou všichni. Tedy ti zdraví. Těhotná Pavla Rybová a rekonvalescentka Kateřina Baďurová budou alespoň mezi diváky,“ doplňuje Beran.

Představit by se tak mělo silné trio Jan Kudlička, Adam Ptáček a Štěpán Janáček, kteří bojují o olympijskou nominaci pro Peking. Na Pražské tyčce se jí sice nepřiblíží, neboť se jedná o exhibici, při níž plnit limity nelze a neplatí z ní ani případné národní rekordy, v přímé konfrontaci však mohou předvést, v jaké se kdo nachází formě.
Ze zahraničních závodníků je doplní především Brit Steven Lewis, který má OR 571 cm.

V ženském poli se vedle Romany Maláčové a Jiřiny Ptáčníkové představí Polka Joanna Piwowarská (OR 453), Němka Kristina Gadshiewová (450) či Britka Kate Denisonová. Rekordy tyčky drží od roku 1995 Kazach Potapovič (585) a od roku 2002 Jelena Isinbajevová (465).

Ženy začínají skákat v 15 hodin, muži následně po nich (cca 17 hod).

Adam Pražák

Vytisknout