přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Pražská tyčka pro hosty

Vavříny z letošního ročníku exhibičního závodu na Václavském náměstí si odvezou Američan Hollis a Britka Dennisonová.

Po ročním azylu ve dvoraně Nové scény se Pražská tyčka vrátila na své tradiční místo v dolní části Václavského náměstí.  Ve více než 3,5 hodinové bitvě, prodlužované složitými povětrnostními podmínkami, se z vítězství radoval Američan Mark Hollis, který se při svém prvním výletu do Evropy v životě jako jediný ze závodníků dostal přes 556 cm a následně úspěšně zdolal i laťku o 9 cm výše.
Za ním se srovnala hned trojice skokanů s identickým zápisem. 545 cm napoprvé skočili Češi Michal Balner a Jan Kudlička, a také Slovinec Juri Rovan. Napotřetí se přes tutéž výšku dostal Štěpán Janáček, což ho zařadilo na pátou příčku. Sedmý za Kanaďanem Wursterem byl s 5.30 m Lukáš Bechyně, jehož v pořadí následovali Miroslav Telecký (5.15) a trojice vícebojařů – Staněk, Sazima (oba 5.00) a Šebrle 4.80.  

Ženskou soutěž letošní Pražské tyčky vyhrála výkonem 446 cm Britka Kate Dennisonová, která v pondělí na Memoriálu Josefa Odložila posunula hranici národního rekordu na 4.51 m. Na Václavském náměstí se při skokanské exhibici pokoušela předvést ještě o 5 cm více, ale dvakrát proběhla a třetí pokus odpískala.
Na druhém místě skončila aktuální česká tyčkařská jednička Jiřina Ptáčníková, která skákala čistě až do 436 cm včetně. „Jsem spokojená, že se mi podařilo stabilizovat výkonnost nad 430 cm. Skákalo se mi dobře, ale byla jsem unavená,“ řekla 23letá svěřenkyně trenérů Ptáčníka a Goroškova, která v posledních 10 dnech absolvovala náročnou šňůru pěti závodů.
Pomyslný bronz si odnesla Romana Maláčová, jež se přenesla přes své letošní maximum 425 cm. Maminka šestiměsíčního synka Pavla Rybová pokročila ve své „poporodní“ výkonnosti na 410 cm. „Dneska to poprvé byly opravdové skoky. Ale neoznačovala bych to za svůj comeback. Spíš jsem zjistila, že skákání mi chybí, a tak jsem se začala hýbat. Není to ale plnohodnotná příprava, to ani není možné. Dřív jsem myslela, že bych mohla splnit měkčí limit na MS, ale teď už si tím tak jistá nejsem. Závod od závodu to je sice lepší, ale už mi jich moc nezbývá,“ uvědomuje se halová mistryně světa i Evropy a medailistka z MS 2005.

Adam Pražák

Vytisknout