přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. června 2010, 21:44

Pražská tyčka pro Balnera a Ptáčníkovou

Michal Balner a Jiřina Ptáčníková potvrdili na Václavském náměstí roli aktuálních českých jedniček a v souboji o triumf na exhibiční Pražské tyčce porazili i zahraniční konkurenci.

Michal Balner byl jistým vítězem už od 556 cm, přes které se přenesl  jako jediný z celého pole tyčkařů. Posléze však svůj triumf ještě vyšperkoval, když se mu hned napoprvé podařilo zdolat výšku 572 cm, což je jeho nový osobní rekord.  A bez naděje nebyly ani jeho  pokusy o 8 cm výše. „Kdybych si vzal tvrdší tyče, nejspíš bych to skočil. Ale vzhledem k tomu, co se tu stalo Adamu Ptáčkovi, jsem nechtěl zbytečně riskovat,“ připomněl  tři roky starou nehodu českého rekordmana, který se tu při jednom z pokusů na 586 cm skoků zřítil mimo doskočiště a zranil se.

Balner proto skákal hlavně na techniku. „Ale zdvihl jsem si sebevědomí a věřím, že těch 570 cm už budu předvádět snad v každém závodě,“ dodal svěřenec Boleslava Patery. Jako druhý skončil v soutěži jeho kolega ze skupiny a také již jistý účastník ME v Barceloně Jan Kudlička, který dnes skočil nejlépe 546 cm. Stejný výkon, ale horší zápis určil třetí příčku Američanu Jeffu Ryanovi. Velmi dobře skákal i čtvrtý Lukáš Bechyně, kterému zůstane zapsáno 536 cm.

Ženský závod ovládla Jiřina Ptáčníková, která se napoprvé přenesla přes 440 cm a posléze se pokoušela překonat i osm let starý rekord mítinku Jeleny Isinbajevové. Na 466 cm však zatím úspěšná nebyla. "Je to docela vysoko, ale skočit by se to dalo. Tady to ovšem nevyšlo. Ráda si však takový výkon nechám na nejdůležitější závod roku, kterým bude mistrovství Evropy v Barceloně," přála si skokanka pražského Olympu, kterou závod zastihl po tréninkovém cyklu. "V minulých dnech jsem víc potrénovali, a tak to tady nebylo nic moc. Byla jsem docela unavená a když člověk navíc zůstane v soutěži sám, tak to také není to pravé," konstatovala  svěřenky svého otce Františka Ptáčníka a Nikolaje Goroškova.
O druhou příčku se s výkonem 425 cm podělily Češka  Romana Maláčová s Norkou Catherine Larsasenovou.

Adam Pražák

Vytisknout