přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Pražská tyčka má pouze ženskou vítězku

Tradiční tyčkařský mítink vyhrála mezi ženami Joanna Piwowarská. Soutěž mužů byla kvůli průtrži mračen zrušena.

Letos pětadvacetiletá Polka  Piwowarská předvedla na doskočišti umístěném do atria mezi Národní divadlo a Novou scénu výkon 446 cm a o 10 cm tak předčila druhou v pořadí Kristinu Gadshievovou z Německa. Třetí skončila s výkonem 410 cm nejlepší z Češek Jiřina Ptáčníková z Dukly Praha. Stejnou výšku, ale s horším zápisem, překonaly také čtvrtá Romana Maláčová (Dukla) a Němka Simone Langhirtová.

Mezi diváky byla i vicemistryně světa Kateřina Baďurová, která zatím doléčuje své zranění křížového vazu z letošního ledna. "Už jsem zkoušela drobnosti na rovné tyči, spíš jen takové pohupování z 6, 8 kroků. První skutečný skok zkusím až asi za dva týdny," popsala stav rekonvalescence svěřenkyně Boleslava Patery. Rychlostně  i v ostatních parametrech však prý příliš nezaostává oproti obdobnému období v loňském roce. První závod plánuje Baďurová  až ke konci nominačního období 17. července při Velké ceně Ústí nad Labem. "Dříve to bohužel nevyjde a nebudu to lámat přes koleno," dodává s úsměvem v narážce na své zranění. Pravděpodobně tak bude mít jedinou "ránu" na olympijský limit, který má hodnotu 445 cm. Nebo ne? "Trenér ještě vyjednává, že by se udělal vložený závod v rámci vícebojařského šampionátu v Houšťce o víkendu 19. a 20. července. Tak uvidíme. Nemá cenu se z toho nějak stresovat, to jsem kdyžtak měla dělat v lednu, " řekla Baďurová.               

Na závody se přišlas podívat také další z elitních domácích tyčkařek Pavla Rybová, která v půlce listopadu očekává radostnou událost v podobě potomka. "Jakého pohlaví bude nám možná řeknou příští týden, uvidíme," řekla Rybová, která zatím o případném pokračování či nepokračování v kariéře neuvažuje. "Začnu se tím zabývat až to bude aktuální. Ostatně kdo ví, kam se posune výkonnost v ženské tyčce. Očekávám, že nebude dlouho trvat a další žena zdolá 5 metrů," zavěštila si.   

Soutěž mužů sice začala, ale ve chvíli, kdy se skákalo na 5.20 metrech, se strhla průtrž mračen a krupobití. Pořadatelé proto nakonec museli mužskou část předčasně ukončit.

Výsledky žen:
1. Piwowarská (Pol.) 4.46, 2. Gadshievová (Něm.) 4.36, 3. Ptáčníková (Dukla) 4.10, 4. Maláčová (Dukla), 5. Langhirtová (Něm.) 4.10, 6. Butterworthová (Brit.) a Sluková (Slov.) 3.95, 8. Vaníčková 3.95, 9. Šípová (obě USK) 3.80  
     

Adam Pražák

Vytisknout