Pražská tyčka má pouze ženskou vítězku

23. listopadu 2011, 11:26

Tradiční tyčkařský mítink vyhrála mezi ženami Joanna Piwowarská. Soutěž mužů byla kvůli průtrži mračen zrušena.

Letos pětadvacetiletá Polka  Piwowarská předvedla na doskočišti umístěném do atria mezi Národní divadlo a Novou scénu výkon 446 cm a o 10 cm tak předčila druhou v pořadí Kristinu Gadshievovou z Německa. Třetí skončila s výkonem 410 cm nejlepší z Češek Jiřina Ptáčníková z Dukly Praha. Stejnou výšku, ale s horším zápisem, překonaly také čtvrtá Romana Maláčová (Dukla) a Němka Simone Langhirtová.

Mezi diváky byla i vicemistryně světa Kateřina Baďurová, která zatím doléčuje své zranění křížového vazu z letošního ledna. "Už jsem zkoušela drobnosti na rovné tyči, spíš jen takové pohupování z 6, 8 kroků. První skutečný skok zkusím až asi za dva týdny," popsala stav rekonvalescence svěřenkyně Boleslava Patery. Rychlostně  i v ostatních parametrech však prý příliš nezaostává oproti obdobnému období v loňském roce. První závod plánuje Baďurová  až ke konci nominačního období 17. července při Velké ceně Ústí nad Labem. "Dříve to bohužel nevyjde a nebudu to lámat přes koleno," dodává s úsměvem v narážce na své zranění. Pravděpodobně tak bude mít jedinou "ránu" na olympijský limit, který má hodnotu 445 cm. Nebo ne? "Trenér ještě vyjednává, že by se udělal vložený závod v rámci vícebojařského šampionátu v Houšťce o víkendu 19. a 20. července. Tak uvidíme. Nemá cenu se z toho nějak stresovat, to jsem kdyžtak měla dělat v lednu, " řekla Baďurová.               

Na závody se přišlas podívat také další z elitních domácích tyčkařek Pavla Rybová, která v půlce listopadu očekává radostnou událost v podobě potomka. "Jakého pohlaví bude nám možná řeknou příští týden, uvidíme," řekla Rybová, která zatím o případném pokračování či nepokračování v kariéře neuvažuje. "Začnu se tím zabývat až to bude aktuální. Ostatně kdo ví, kam se posune výkonnost v ženské tyčce. Očekávám, že nebude dlouho trvat a další žena zdolá 5 metrů," zavěštila si.   

Soutěž mužů sice začala, ale ve chvíli, kdy se skákalo na 5.20 metrech, se strhla průtrž mračen a krupobití. Pořadatelé proto nakonec museli mužskou část předčasně ukončit.

Výsledky žen:
1. Piwowarská (Pol.) 4.46, 2. Gadshievová (Něm.) 4.36, 3. Ptáčníková (Dukla) 4.10, 4. Maláčová (Dukla), 5. Langhirtová (Něm.) 4.10, 6. Butterworthová (Brit.) a Sluková (Slov.) 3.95, 8. Vaníčková 3.95, 9. Šípová (obě USK) 3.80  
     

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí