přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Právě vychází nová Atletika

Únorové číslo časopisu bude premiérově k mání na halovém mistrovství republiky. Co v něm najdete?

Do únorového vydání se nám vešly dvoje halové „mistráky“. Reportáž z domácího vícebojařského šampionátu, propleteného s mezistátním pětiutkáním, naleznete v přední části časopisu, ohlédnutí za šampionátem juniorů a dorostenců v rubrice „Z domova“. Rozsáhlý materiál z MČR mužů a žen a z HMS v Moskvě pak chystáme na březen.

Z událostí ve světě jsme vybrali mítink v německém Arnstadtu, na kterém kromě jiného padl nový halový světový rekord ženského skoku vysokého. V ukrajinském Doněcku zase  v rámci tyčkařského mítinku Pole Vault Stars „čarovala“ Ruska Jelena Isinbajevová. Další z jejích světových rekordů na vlastní oči viděl trenér Boleslav Patera.

Z rubrik, které nejsou tak bezprostředně vázány na aktuální dění, Vás chci upozornit na rozhovor s nejlepší juniorkou loňského roku Zuzanou Hejnovou, ve kterém se mimojiné dozvíte, jak se přihodilo, že skončila u čtvrtky překážek. Téma je tentokrát věnováno praktickým radám k letním soustředěním.
 
Jak jsme slíbili, pokračujeme v avizovaných seriálech. I v únorovém čísle se tedy věnujeme základním pilířům tréninku, nabízíme komplet kompenzačních cvičení a představujeme trénink známé osobnosti. Tento měsíc jsme se zaměřili na diskařku Věru Cechlovou Pospíšilovou. Na návštěvě jsme byli u AK Olomouc, do Vítkovic jsme sáhli pro talentovanou vícebojařku Kateřinu Cachovou a v historii oprášíme milníky běhu na 200 metrů. Konzultant na výživu Petr Havlíček se ve své rubrice tentokrát věnuje pitnému režimu a sportovním nápojům.

Adam Pražák

Vytisknout