Praha zná vítěze krajského kola CORNY SŠAP

Postup do republikového finále 25. ročníku CORNY Středoškolského atletického poháru si v dnešním krajském kole zajistili chlapci ze SPŠE V Úžlabině a dívky z gymnázia Nad Štolou.

Patronka soutěže Barbora Špotáková byla dnes nad stadionu Na Kotlářce svědkyní urputných soubojů osmi chlapeckých a osmi dívčích středoškolských týmů. Pouze vítězství znamenalo postup do Břeclavi, kde se příští pátek a sobotu střetnou nejlepší družstva z celé republiky.

V kategorii chlapců se může na ještě vyrovnanější souboje těšit tým ze SPŠE V Úžlabině, který dohromady nasbíral 8345 bodů a vyhrál s náskokem 195 bodů na druhé družstvo z gymnázia J. Heyrovského. Dalších 99 bodů scházelo třetímu týmu z gymnázia Na Zatlance. Vítězná škola zaznamenala výhry ve dvou disciplínách. Ve vrhu koulí a v závěrečné štafetě 100-200-300-400 metrů.

Vítězný tým studentek gymnázia Nad Štolou nebyl zdaleka tak suverénní. Děvčata nasbírala 7783 bodů, když pouhých osm bodů za nimi skončily dívky z gymnázia Sladkovského. Celkově třetí gymnázium Postupická si zapsalo celkem 7447 bodů. Stejně jako v kategorii chlapců čekalo i na dívky celkem sedm disciplín. Ve všech zvítězily dívky z týmů na prvním až třetím místě. Vítězné gymnázium Nad Štolou i druhé gymnázium Sladkovského si připsalo po třech vítězstvích v disciplínách, bronzové gymnázium Postupická vyhrálo šedesátku zásluhou Anety Pecnové.

„Hlavně, že vyšlo počasí,“ řekla patronka soutěže Barbora Špotáková ve chvíli, kdy zrovna zájemcům z řad studentů nepodepisovala diplomy a plakáty. „Bála jsem se, že bude ošklivo a studenti budou otrávení. Ale opak je pravdou. Je na nich vidět, že je atletika baví a to je dobře. Dneska si to tu všichni užili, a o to ve sportu jde.“