přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. dubna 2003, 14:16

Praha se chystá na další ročník mezinárodního maratonu

Devátý ročník Pražského mezinárodního maratonu startuje v neděli 18. května na Staroměstském náměstí.

Pražský mezinárodní maraton 2003 není akcí pouze pro vrcholové závodníky, ale dává široký prostor také rekreačním běžcům. Ti se mohou přihlásit do závodu na 10 km s názvem Městský běh, případně do některého z kratších běhů (4,2 km), jako jsou Rodinný běh, Firemní běh či závod na in-line bruslích. Hlavním závodem pochopitelně zůstává tradičně silně obsazený Pražský mezinárodní maraton. Všechny zmíněné závody nesou souhrnný název Maratonský víkend. V rámci Pražský mezinárodní maraton se uskuteční také mistrovství České republiky.

„Zatím máme jistotu, že sePražského mezinárodního maratonu zúčastní mnoho afrických běžců,“ uvedla Jana Šmidáková, která patří k organizačním pracovníkům celé akce. Česká vytrvalecká špička se v Praze určitě nepředstaví v plné síle. Jediným dosud jistým účastníkem je mistr ČR z roku 2001 Jan Bláha. Jeho osobní rekord právě z mistrovského závodu 2:15:54 dává šance na čelní umístění také v tomto roce. Česká jednička mezi ženami, Anna Pichrtová, bude v termínu pražského závodu startovat na maratonu v San Diegu. Devětadvacetiletá závodnice, která už má jistou účast na srpnovém MS v Paříži, se momentálně připravuje ve Spojených státech. Start obhájce titulu mistra České republiky Jiřího Wallenfelse je dosud nejistý, vítězka loňského domácího šampionátu Jana Klimešová odřekla účast kvůli mateřským povinnostem.

Významnou novinkou, která se v letošním ročníku Pražského mezinárodního maratonu objeví, je registrace dětí do patnácti let do nesoutěžních běhů zdarma. Také účastníci mistrovství ČR neplatí startovné. Podrobné informace o Pražském mezinárodním maratonu 2003 naleznete na stránkách www.pim.cz.

Tomáš Klement

Vytisknout